YSK’nın ‘İstanbul seçimlerinin tekrarı’ kararı Turizm'e nasıl yansıyacak?

YSK'nın İstanbul'da seçimlerin yenilenmesine karar vermesi daha önce haziran ayı için erken rezervasyon yapanlara nasıl yansıyacak. İptal durumu yurtdışı ve yurtiçine nasıl uygulanacak...

YSK’nın ‘İstanbul seçimlerinin tekrarı’ kararı planları alt üst etti. Birçok kişi seçimlerin yapılacağı tarih olan 23 Haziran dönemine gelen rezervasyonlarını iptal etme ya da öteleme kararı aldı.

İptal ve ödemeler 

Seçim kararından habersiz olarak daha önceden erken rezervasyon ile yurt dışı tatil planı yapanlar, otel rezervasyonları ve uçak bileti alımları peşin ödeme ile yapıldığı için, iptal veya erteleme konularında bir çok sorun yaşanabilecek.

Geçen seçimlerde ne olmuştu

Geçtiğimiz 24 Haziran’da da Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimleri için ‘erken’ sandık başına giden vatandaşlar tatil planlarını ertelemek zorunda kalmıştı.

O dönem vatandaşların yurt içi tur ve tatil ücretleri tur operatörleri tarafından geri ödenmiş, fakat yurt dışı için öyle olmamıştı.

Seyahat acenteleri yurt içi tatil planları yapan yurttaşların paralarının iade edilebileceğini ancak yurt dışı için aynı durum söz konusu olmayacağı belirtiliyor

(turizm gazetesi)

248
Okunma