WhatsApp ile konuk memnuniyetini artırmak için 4 ipucu

Oteller için konuklarla iletişim önemlidir. Sonuçta, gelmeden önce, kaldıkları süre boyunca ve ayrıldıktan sonra iletişim kurmalısınız. Müşteri yolculuğunun her adımı için tek bir irtibat noktasına sahip olmak önemlidir ve aşağıda, WhatsApp’ın bunu başarmak ve misafir memnuniyetini artırmak için nasıl kullanılabileceği konusunda dört ipucu bulacaksınız.

1. Faydalı Bir Karşılama Mesajı Gönderin

Konukların otel odası için rezervasyon yapması durumunda, telefon numarası da dahil olmak üzere iletişim bilgilerini vermeleri gerekmektedir. Müşteri memnuniyetini artırmak için bunu kullanmanın basit ama etkili bir yolu, varışlarından önce otomatik ve yararlı bir mesaj göndermektir. Bunu yaparken, kaldıkları süre boyunca kullanılabilecek bir konuşma kanalı da oluşturursunuz.

Bu ilk mesajda, check-in saatleri, evcil hayvan politikanız veya görülecek yerler gibi konaklamaları hakkında yararlı bilgiler sağlamak iyi bir fikir olabilir. Bu, iyi bir ilk izlenim edinmenize ve personelinizin yardım etmeye hazır olduğuna dair güven oluşturmanıza yardımcı olabilir. Chatbot teknolojisi, iletişim kanalının 7/24 kullanışlı olmasını sağlamak için de kullanılabilir.

Sonuçta iletişim, olumlu eleştiriler üreten harika bir misafir deneyimi sunmanın anahtarıdır.

2. Müşterilere Satış Yapmayı Unutmayın

WhatsApp görüşmeniz oluşturulduktan ve konuklar müsaitlik durumunuz ve kendi seyahat planlarınız hakkında güvence altına alındığında, deneyimlerini daha da geliştirmeye çalışmak mantıklı olabilir. Hizmetinizdeki bazı hizmetler, boş zaman etkinlikleri ve diğer teklifleri düşünün ve kanalı satış yapmak için kullanın.

Satışlarınız otelinize fayda sağlarken, daha fazla para ödeyebileceğiniz için sunduğunuz ekstra hizmetler de müşterilere fayda sağlayabilir. Örneğin, SPA ya da yoga dersleri için onları teşvik etmek, kaldıkları süre boyunca rahatlamalarına yardımcı olabilirken, restoranınızda bir masa sunmak, otele yerleşmelerine yardımcı olabilir.

Otel sohbeti burada da rol oynayabilir, müşteri sorularına hızlı yanıtlar verebilir ve bazı hizmetlerinizi en alakalı oldukları anda tanıtabilir. Elbette hassas bir denge var, çünkü müşteriler tekliflerle bombardımana uğramak istemiyorlar.

Bunu göz önünde bulundurarak, WhatsApp iletişim kanalınızı akıllıca kullanmanız ve her zaman konukların gizliliğine saygı duymanız önemlidir. Satış için fırsat anlarını belirleyin ve ne zaman geri çekileceğini öğrenin.

3. Misafirlerle Gayri Resmi İletişim Kurun

Otel chatbot teknolojisi otel iletişimi için WhatsApp kullanırken kesinlikle bir yere sahip olsa da, otel ayarlarında uygulamayı kullanmanın gerçek değerinin ve oyun değiştiren yönünün gerçek bir insan dokunuşu sağlama ve iletişim kurma fırsatı olduğunu da anlamak çok önemlidir. Daha gayri resmi, kişisel bir temelde.

Uygulamayı kullanarak, konuklar ön büro da dahil olmak üzere otel personeli üyelerinden mesaj gönderebilir ve neredeyse anında yanıt alabilirler. Bu, konukların resepsiyona inmeye veya telefon görüşmesi yapmaya gerek kalmadan otel, sunduğunuz hizmetler ve kalışlarının diğer yönleri hakkında soruları sorabilecekleri anlamına gelir.

Buna ek olarak, WhatsApp, otelinizin konuklara iletişimi artırabilecek veya önemli belgeler gönderebilecek görüntüler göndermesine izin verir. Bu arada, WhatsApp bir mesaj alındığında ve alıcı tarafından görüldüğünde kullanıcıları bilgilendirdiğinden, otel personeliniz konuğun mesajı gerçekten okuduğunu bilebilir.

4. İnceleme Yönetimi ile Çalışmalarınızı Artırın

Son olarak, oteller için WhatsApp da inceleme yönetimi çabalarına yardımcı olabilir. Kötü bir çevrimiçi inceleme almak, otelinizin itibarı üzerinde yıkıcı bir etkiye sahip olabilir ve potansiyel olarak diğer gezginleri sizinle rezervasyondan vazgeçirebilir, ancak kaldıkları süre boyunca ve hemen sonrasında misafirlere doğrudan bir kanal bu durumun oluşmasını önlemeye yardımcı olabilir.

Bunu yapmanın yollarından biri, konukların kalışlarının sonunda, check-out işleminden önce otomatik olarak bir müşteri memnuniyeti anketi göndermek için bir otel sohbet botu kullanmaktır. Otel chatbot’a verdikleri yanıt daha sonra bir misafirin oteliniz hakkında başkalarıyla nasıl konuşabileceğini ve çevrimiçi olarak ne söylemeleri gerekebileceğini tahmin etmenize izin verebilir.

Açıkçası, en iyi inceleme yönetimi stratejisi, mükemmel hizmet ve mükemmel olanaklar sunarak misafirlerinizin keyifli bir konaklama geçirmesini sağlamaktır. Bununla birlikte, anketten olumsuz bir yanıt almanız durumunda, gelecekteki konaklamalar için azaltmalar veya mevcut konaklamada bir azaltma sunarak hasarın bir kısmını hafifletebilirsiniz. Bu, çevrimiçi olarak olumsuz bir inceleme bırakıp bırakmamak arasındaki fark olabilir.

214
Okunma