Uluslararası Final Üniversitesi Dünya Turizm Yazarları ve Gazetecileri Federasyonu üyelerini ağırladı

Uluslararası Final Üniversitesi, Dünya Turizm Yazarları ve Gazetecileri Federasyonu (FIJET) ile Türkiye Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (ATURJET) üyelerini ağırladı. 33 ülkeden 750 üyesi bulunan uluslararası bir federasyon olan FİJET’in bu dönemki Yönetim Kurulu toplantısı KKTC’de düzenleniyor. Türkiye, Mısır, Belçika, Fransa, Hırvatistan, Bulgaristan, Tunus, Rusya, Slovakya'dan gelen FIJET-Aturjet Üyesi turizm yazarı ve gazetecilerinden oluşan heyet, resmi temaslarının yanı sıra Uluslararası Final Üniversitesi’ne de gelerek Üniversite hakkında bilgi aldı.

Bilgilendirme toplantısında ilk konuşmayı yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gülşen Museyeva Vefalı, Üniversitenin kuruluşu, yapısı, akademik programları ile sosyal ve kültürel faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Prof. Dr. Vefalı ayrıca KKTC’nin uluslararası turizm imajının gelişen üniversiteler sayesinde eğitim adası algısına doğru gelişmesinin memnuniyet verici olduğunu söyledi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gülşen Museyeva Vefalı’nın ardından Turizm ve Mutfak Sanatları Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nafiya Güden kürsüye gelerek konuk heyete KKTC turizmi hakkında tarihsel ve sayısal bilgiler aktardı. Konuşmasında UFÜ Turizm ve Mutfak Sanatları Yüksekokulu ile ilgili bilgilere de yer veren Yrd. Doç. Dr. Güden, üniversite olarak birinci önceliğin eğitimde kalite olmasının yanı sıra Yüksekokul olarak teorinin yanında uygulamaya da ağırlık verildiğinin altını çizdi. UFÜ kurucu ortağının KKTC’nin en büyük turizm girişimcisi olduğunu hatırlatan Yrd. Doç. Dr. Güden, Üniversitenin birçok uluslararası işbirliği anlaşmalarının bulunmasının da avantajının büyük olduğunu belirtti.

Bilgilendirme toplantısında Yrd. Doç. Dr. Nafiya Güden’in ardından sırasıyla FIJET/ATURJET KKTC Üyesi Prof. Dr. Olgun Çiçek ve FİJET Başkanı ve Tunus Eski Turizm Bakanı Tijani Haddad birer konuşma yaptı. Konuşmasında UFÜ’ye ev sahiplikleri için teşekkür ederek turizmin sektörel büyüklüğünü ifade eden FİJET Başkanı ve Tunus Eski Turizm Bakanı Tijani Haddad dünyada barış ortamının turizmi ileriye taşıyacağını belirtti.

499
Okunma