Türkiye’de Az Bilinen Alternatif Tatil Yerleri

Gezip gördüğü yerlere bir yenisini katmak ve sıradan yerlerden uzaklara doğru yolculuk etmek isteyenler için birbirinden renkli tatil rotalarını derledik

Bördübet Koyu  / MuğlaMuğla’ya bağlı tatil cennetinden biri olan Marmaris’te, alternatif bir doğal güzelliğe doğru yolculuk etmek isterseniz Bödrübet koyu tam size göre. Marmaris ilçesine bağlı Hisarönü Mahallesi sınırları içinde olan koy, sahip olduğu manzarasıyla sizi unutulmaz bir doğa yolculuğuna çıkarabilir. Bördübet, tertemiz bir denize ve el değmemiş doğal yapıya sahip nadide yerlerimizden biridir. Tesis veya konaklama alanlarıyla kirletilmemiş bu cennet köşesinde piknik yapabilir veya uzun yürüyüşler yaparak çevreyi keşfedebilirsiniz.

 

Narlıkuyu / Mersin

 Narlıkuyu, Mersin’e yaklaşık 70 km uzaklıkta yer alıyor. Sahip olduğu kıyılarıyla ziyaretçilerine huzurlu bir ortam sunan bu koyumuzda, enfes deniz mutfağının örneklerini bulabileceğiniz birçok restoran bulunuyor. Narlıkuyu, turistik bir yerleşim yeri olsa da, doğal yaşamın pek bozulmadığı bir yapıya sahip. Özellikle kıyı bölümlerde göze çarpan su kaplumbağaları turistler tarafından çok ilgi görüyor.

 

Oylat / Bursa

Yemyeşil doğası ve çevresinde keşfedilecek onlarca durağı ile Bursa, sizi kendine hayran bırakacak şehirlerimizden biri. Bursa’ya yaklaşık 70 km uzaklıkta bulunan Oylat, şehirde görülmeyi bekleyen doğal cennetlerimizden biri. Özellikle şifalı suları ve kaplıcaları nedeniyle birçok ziyaretçiyi ağırlayan Oylat’ta, aynı zamanda Oylat şelalesi ve mağarası mutlaka ziyaret edilmeli. Yeşillikler içinde yer alan bu tatil bölgesinde konaklamak ve şifalı sulardan yararlanmak isterseniz, Köy Konağı’ndaki otelleri tercih edebilirsiniz.

 

Akyaka / MuğlaEge’nin eşsiz deniz manzaralarını bir başka açıdan görmek isterseniz, eski çağlardan beri bir yerleşim yeri olarak ilgi görmüş olan Akkaya’ya doğru yola çıkabilirsiniz. Bölgenin önemli balıkçı köylerinden biri olan Akkaya, son yıllarda alternatif tatil rotası arayanların gözdelerinden biri olmayı başarmış. Bundan dolayı bu tatil cenneti içinde birçok yazlık ev ve konaklama tesisi bulabilmeniz mümkün. Ula ilçesine bağlı olan Akkaya, Muğla il merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

 

Erikli / Edirne

Erikli, her zaman ziyaret eden müdavimleri dışında çok az bilinen tatil beldelerimizden biridir. Edirne’nin kendine özgü güzelliğini en iyi şekilde yansıtan yerlerden biri olan Erikli, özellikle yaz aylarında masmavi suları ve tertemiz kıyılarıyla turistlere unutulmaz bir tatil yaşatır. Gürültüden uzak bir deniz keyfi yaşamak ve huzur içinde doğa yürüyüşleri yapmak isteyenler için ideal bir seçim sayılabilecek olan Erikli, özellikle İstanbul’da yaşayanlar için iyi bir alternatif tatil kaçamağı olabilir. Keşan’ın bu önemli tatil beldesinde konaklamak için pek çok pansiyon bulunmaktadır.

 

151
Okunma