Turizm sektörüne milyonlarca Euro'luk kaynak ayırdılar!

Ülkede hükümet turizmin büyümesini desteklemek için milyonlarca Euro'luk finansman araçlarından yararlanabileceğini açıkladı.

Yunanistan Turizm Bakan Yardımcısı Sofia Zacharaki, Delphi Ekonomik Forumunda, toplam 200 milyon Euro'nun küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ) için 100 milyon Euro'nun enerji ve dijital tanıtım için ayrılacağını söyledi.

Sağlık ve gastronomi turizminin gelişimi için 170 milyon Euro olarak bütçelenen finansman fırsatlarının da kullanılacağını açıklayan, ESPA ve RFF fonlarının erişilebilirlik, dijitalleşme, dalış parkı geliştirme ve dört ana kayak merkezinin iyileştirilmesi için ayrılacağını belirten Bakan Yardımcısı Zacharaki ayrıca Antik Olympia’nın geliştirilmesi için 12 milyon Euro da dahil olmak üzere kültürel miras çalışmaları için ek fon sağlanacağını söyledi.

Yunanistan Kültür Bakanı Lina Mendoni ise Delphi Ekonomik Forumu'nda, ülkenin halihazırda kültürel anıtlar ve siteler için 1 milyar Avroya varan yenileme ve iyileştirme fonu ayırdığını söyledi. Kültür Bakanlığı, bu bütçe ile Yunanistan genelinde 650’nin üzerinde farklı çalışmayı yürütüyor ve bu projelerde 4 binden fazla kişi çalışıyor.

1.5b
Okunma