Turistik Doğu Ekspresi’nde tek kişilik bilet lüks butik otel fiyatına!

15 Aralık’ta yeniden seferlerine başlamaya hazırlanırken, satışa açılan biletlerin fiyatları ise cep yakıyor.

Dünyanın trenle seyahat edilecek en iyi ilk dört rotası arasında yer alan ve Ankara-Kars arasında işleyen Turistik Doğu Ekspresi, iki gün sonra 15 Aralık’ta yeniden seferlerine başlamaya hazırlanırken, satışa açılan biletlerin fiyatları ise cep yakıyor.

Ankara’dan (Çarşamba ve Cuma Günleri) saat 15.55’te, Kars’tan (Cuma ve Pazar Günleri) 22.20’de hareket edecek olan Ankara-Kars hattındaki ilk turistik Doğu Ekspresi’nde tek kişilik seyahat etmenin bedeli 1300 TL olarak belirlendi.

TCDD’nin e-bilet sayfasından satışa çıkan 1300 TL’lik tek kişilik bilet, iki kişilik seyahat etmek istendiğinde kişi başı 650 TL’ye inmiş oluyor.

TEKELLEŞMENİN ETKİSİ

Turistik Doğu Ekspresi’nin ilk bilet fiyatları bir odada tek kişi seyahat edilmesi durumunda 400 TL, 1 odada iki kişi seyahat edilmesi durumda ise kişi başı 250 TL olarak duyurulmuştu. Ancak tekelleşme ve ihale sistemindeki açıklar serbest piyasa koşulları ile birleşince nostaljik tren turları lüks tur sınıfına geçti.

18 Kasım 2021 tarihinde TCDD tarafından yapılan duyuru ile turizm acentelerinden alınan vagon talepleri doğrultusunda birçok odanın satışının da çoktan yapıldığını söylemek mümkün.

70
Okunma