THY, yurtdışı uçuşlarda koltuk seçimi ve bagajı ücretli yaptı

THY koltuk seçimi ücretli mi? THY bagaj ücretli mi? Diye aklınızda sorular varsa cevabı için haberimizi okumaya devam edin.

Turizm sezonunun başlaması ile herkes günlük rutini içeresinde arada bir kafa dağıtmak içinde olsa uçak biletlerine göz atmaya başladı. Belki uygun bir bilet bulur ve kenarda duran izinlerimden bir kısmını hiç aklımda olmayan bir yere eşimle tatile giderek geçirebilir diye düşünebilirsiniz. Fakat artık sadece uygun uçak bileti bulmanız yeterli olmayacak. Çoğu havayolu firması ek gelir elde etmek için koltuk seçim ücretini devreye soktu. Son olarak bunlara Türk Hava Yolları da eklendi.

Yurtdışı uçuşlarda koltuk seçimi ve bagaj ücretli

THY, yurtdışı uçuşlarında bazı müşterileri hariç diğer tüm yolcular için koltuk seçimlerinin ücretli olacağını 12 Kasım 2020 yılında duyurmuştu.

Türk Hava Yolları, yurtdışı uçuşlarında üst düzey sadakat kart sahibi yolcular hariç tüm yolculardan koltuk seçimlerinde artık ücret talep edecek. Koltuk seçimi uçuşa belirli bir süre kala henüz dolmamış koltuklar için yine ücretsiz olacağını 12 Kasım 2020’de duyurmuştu. THY, bu uygulamaya artık yolcunun yanındaki 15 kiloluk bagaj hakkı da elinden alınarak devam ediyor.

THY koltuk seçimi ücretli mi? THY bagaj ücretli mi?thy bagaj ucretleri yurtdışı

Yurtdışı ekonomi uçuşlarda bagaj hakkı yok

Türk Hava Yolları’nın yeni sisteme göre biletler önce sadece 8 kiloluk el bagajı dahil olmak üzere satışa konulacak. Yolcular 23 veya 30 kiloluk bagaj ücreti satın alacak. Bagaj ücretleri gidilen hava alanına göre değişiklik gösterecek.

THY’nin internet sitesinde bilet almak isteyenler için “EcoFly”, “ExtraFly” ve “PrimeFly” olarak üç ayrı seçenek bulunuyor. 3 ayrı fiyat sınıfında olan bu paketlerde en uygun pakette sadece 8 kilo kabin bagajına izin veriliyor.

Yeni bilet uygulamasına göre, ekonomi sınıfı ve THY tarafından EcoFly olarak isimlendirilen biletlerde değişiklik, iptal ve iade yapılamayacak. EcoFly biletlerde koltuk seçimi de yapılamayacak.

THY koltuk seçimi ücretli mi? THY bagaj ücretli mi?

Yurt içinde ekonomi uçan eşler artık yan yana oturamayacak

THY, yurtdışı uçuşlarda uyguladığı ücretli koltuk seçimini artık yurt içi uçuşlarda da uygulamaya başladı. Yeni biletleme sistemine geçen THY’de yolcular artık ekstra bagaj ücreti ödeyecek ve ekonomi uçuşlarında koltuk seçimi yapamayacaklar. Artık paranız yoksa eşinizle yada çocuğunuzla yan yana uçamayacaksınız.

Türk Hava Yolları’nın yeni sisteme göre biletler önce sadece 8 kiloluk el bagajı ve 15 kiloluk bagaj dahil olmak üzere satışa konulacak. Yolcular 20 veya 30 kiloluk bagaj ücreti satın alacak. Bagaj ücretleri gidilen hava alanına göre değişiklik gösterecek.

THY’nin internet sitesinde bilet almak isteyenler için “EcoFly”, “ExtraFly” ve “PrimeFly” olarak üç ayrı seçenek bulunuyor. 3 ayrı fiyat sınıfında olan bu paketlerde en uygun pakette sadece 8 kilo kabin ve 15 kilo bagaja izin veriliyor.

Yeni bilet uygulamasına göre, ekonomi sınıfı ve THY tarafından EcoFly olarak isimlendirilen biletlerde değişiklik, iptal ve iade yapılamayacak. EcoFly biletlerde koltuk seçimi de yapılamayacak.

2.4b
Okunma