THY 2018 maaşlarına geri döndü

Hürriyet havacılık yazarı Uğur Cebeci, yapılan son toplu sözleşme ile THY’nin (Türk Hava Yolları) 2018 maaşlarına geri döndüğünü duyurdu.

THY bir form oluşturduğunu söyleyen Cebeci, formun adının ‘Onam Formu Muvafakatname’ olduğunu belirtti. Cebeci “pilotlar, kabin memurları elektronik ortamda yapılan bir forma yüzde 98 ile onay verdiler. Buna göre pilotlar yüzde 50, kabin memurları yüzde 35 ve diğer personel yüzde 30 indirimli maaş alarak, 2018 maaşlarına geri dönüldü” ifadelerini kullandı. ‘Evet’ diyen yüzde 98 dışında kalanların bir kısmı emekliliği gelmiş olanlar” şeklinde konuşan Cebeci, birçok kişinin onay verdikten sonra ileride bir terslik olmasın diye çıkış alarak da bunu saklamaya başladığını vurguladı.

“THY işten çıkarmamak için direniyor”

THY’nin iş prensiplerine uymayanlar hariç, işten çıkarmamak için direndiğini belirten Cebeci, “Kokpit ve kabin arasında ne yazık ki sendikanın ve şirketin sözleşmeyi imzalamasına kadar olan süreçte ve hala yer yer çatışmalar devam ediyor. Çalışanlar arasında sosyal medyada yoğun bir itiş kakış yaşandı” dedi.

164
Okunma