Tayland’a gitmeniz için 5 neden

Tayland muhteşem doğası ve ekonomik konaklama seçenekleriyle hem yaz tatili yapmak isteyenler hem de değişik aktiviteler denemek isteyenler için değerlendirilebilecek cennet gibi bir tatil rotası. İşte size Tayland’a gitmeniz için 5 neden...

Tayland’ın başkenti Bangkok ve en meşhur adalarından biri olan Phuket’e direkt ve aktarmalı uçuşlar bulunuyor. Uçak biletinizi hallettikten sonra bu güzel Güneydoğu Asya ülkesinde Avrupa’dan çok uygun fiyatlara tatil yapabilirsiniz.Şimdi Tayland’a gitmek istemenizi sağlayacak nedenlere bakalım...
 

Tayland’a gitmeniz için 5 neden1- Vizesiz ve ekonomik

Tayland’a vizesiz giriş yapıp 30 gün kalabiliyorsunuz. Para birimi baht olan ülke turizm cenneti olduğu için çok fazla sayıda uygun fiyatlı konaklama seçeneği bulunuyor. Tayland oldukça turistik bir ülke olmasına rağmen yeme-içme fiyatları birçok yurt dışı tatil destinasyonuna göre ucuz kalıyor.
 

Tayland’a gitmeniz için 5 neden


 

 

2- Muhteşem plajlar

Plaj cenneti Tayland’da muhteşem denizin tadını çıkarabileceğiniz ve dalış yapabileceğiniz birçok ada bulunuyor. Bu adalara feribot veya uçakla rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. En meşhur adalarından bazıları; Phuket, Krabi Phi Phi Adaları, Koh Lipe ve Koh Samui.

Tayland’a gitmeniz için 5 neden

 

Tayland’a gitmeniz için 5 neden3- Aktivite cenneti

 

Plajlarının yanı sıra Tayland’da yapabileceğiniz birçok aktivite bulunuyor. Dünyanın sayılı dalış noktalarından olan Tayland’da deniz canlılarının çeşitliliğini görebilir, gece mavi planktonlarla yüzebilir, sörf ve kano yapabilirsiniz.

4- Kültür ve Thai Mutfağı

Büyük çoğunluğu Budist olan Tayland’da büyüleyici güzellikte birçok tapınak bulunuyor. Deniz tatili yaparken aynı zamanda bu tapınakları gezerek değişik bir kültürü keşfedebilir, Tayland kültürün bir parçası olan yüzen marketlerde alışveriş yapabilirsiniz. Dünyaca ünlü kendine özgü Thai lezetlerini denemek de başka bir deneyim olacaktır.
 

Tayland’a gitmeniz için 5 neden

 

Tayland’a gitmeniz için 5 neden5-  Eğlence

 

Tayland’ın birçok bölgesi her dönem oldukça canlı gece hayatını sahip. Eğer denk gelirseniz sahillerde her ay düzenlenen dolunay partilerine de katılabilirsiniz.

29.0b
Okunma