Tarışma yaratan o uçakla gelen Neşet Koçkar Kıbrıs’a neden geldi?

Anex Turizm Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Koçkar, Kıbrıs’a sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaretin amacı ise, adada hayata geçirmeyi planladığı büyük proje.

Anex Tour'un sahibi Neşet Koçkar'ın özel uçağıyla ve özel izinle karantinadan muaf olarak KKTC'ye giriş yapması, Koçkar'ın girişinin yatırım değil tatil için geldiği iddiası tepkilere neden olmuştu.

Ülkede tartışma konusu olan özel uçak ve özel izinle KKTC'ye gelen Anex Turizm Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Koçkar’ın, KKTC'ye geliş sebebi merak konusu oldu.

Turizm Güncel web sitesinin haberine göre, Koçkar'ın KKTC’de girdiği ihale ilgili olarak adaya geldiği ve hayata geçimeyi planladığı turizm yatırımıyla ilgili teminat mektubunun süresini uzattığı belirtildi.

 Lapta bölgesine yapılcak 5 yıldızlı otel ve 400 yatlık marina projesi için daha önce ihaleye giren Anex Turizm Grubu, ihaleden ikinci çıkmıştı. İhaleyi alan şirketin şartları yerine getirmemesi durumunda 26 Haziran’dan itibaren ihalenin otomatikman Anex Turizm Grubu’na kalacağı belirtildi.

Söz konusu şirketin ihale şartlarını şu ana kadar yerine getirmediği için adaya giden Neşet Koçkar’ın, hem teminat mektubunun süresini uzattığı hem de yatırım yapılacak alanı yerinde incelediği kaydedildi. Koçkar’ın yanında başka yatırımcıların da bulunduğu ve adaya özel uçakla gittiği öğrenildi.

Kaynak:turizmgüncel

817
Okunma