Şubat tatilinde Kıbrıs revaçta

Çocuklu ailelerin yarıyıl tatili tercihi Trodos turu oldu

Çocuklu ailelerin yarıyıl tatili tercihleri arasında iç turizmde günübirlik Trodos turları gelirken, yurt dışında ise başta Uludağ olmak üzere Türkiye’nin çeşitli kayak merkezleri tercih edildi

Çocuklu ailelerin yarıyıl tatili tercihleri arasında iç turizmde günübirlik Trodos turları gelirken, yurt dışında ise başta Uludağ olmak üzere Türkiye’nin çeşitli kayak merkezleri tercih edildi. Yarıyıl tatilini fırsat bilen vatandaş, kayak merkezlerinin bulunduğu kar temalı turlara yöneldi.

Ekonomik açıdan uygun görülen yurt içi tatilinde günü birlik Trodos turları tercih edilirken, yurt dışındaki taleplerin başında ise Uludağ olmak üzere, Türkiye’nin çeşitli kayak merkezli bölgeleri geldi.   

Yurt içinde 70 TL’den başlayan günübirlik turlar, yurt dışında kişi başı 2 bin TL’ye dek oldukça değişken fiyatlar gösterdi. Fiyatları tetikleyen nedenler arasında uçak biletleri gelirken, bunda, özel tercihler, konaklama gecesi ve konaklama alanları da etkili oldu.

Yarıyıl tatilinde yurt dışı gezilerini tercih eden vatandaşın cebinden bin 300 TL’den başlayarak yaklaşık 3 bin TL’yi bulan rakamlar çıktı. Başta uçak biletleri olmak üzere, otel, konaklama süresi gibi çeşitli etkenler bu maliyette önemli rol oynadı.

TURİZM ACENTELERİ KAYGILI

Her yıl olduğu gibi bu kış da kar temalı turlar ilgi görürken, bu ilgiden memnun olan acenteler, uçak bileti ücretleri ve dövizin seyri nedeniyle artış olmadığını belirtti. Acenteler, önümüzdeki yaz sezonu için kaygılı…

KAYNAK: YENİDÜZEN - FEHİME ALASYA

 

 

190
Okunma