Sıra dışı otel projesi görücüye çıktı

İngiltere'nin başkenti Londra'da inşa edilecek 5 yıldızlı uluslararası bir otelin projesi ortaya çıktı. 55 katlı olacak binanın tepesindeki havuz sıra dışı özellikleriyle dikkat çekiyor.

Londra'da inşaatı önümüzdeki yıl başlayacak otel projesi kapsamında 55 katlı bir kulenin tepesine, dünyanın en zor hava şartlarına bile karşı gelen ve Londra'nın tüm ihtişamını sergileyebilecek olan bir havuz yapılacak. Suyun içerisinde bile 360 derecelik görüş açısı imkanı verecek havuza 'Infinity London' ismi verildi.

Rüzgar monitörü suyun aşağıya dökülmesini önleyecek

Webtekno'da yer alan habere göre yukarı doğru daralarak giden ve en üst kısmında da kare şeklini alan bu kulenin tepesine yapılacak olan havuz, yerden tam 220 metre yükseklikte olacak. Bununla birlikte havuzun kapasitesi tam 600 bin litre olacak ve şeffaf kenarlara sahip olacak. Ayrıca havuzda bulunan suyun aşağı dökülmesini engelleyecek olan özel bir rüzgar monitörü bulunacak ve havuzun sıcaklığı da sürekli takip edilecek. Binanın kendi klima sisteminin havuza da dahil edileceği özel bir sistem sayesinde havuzun sıcaklığı belirli oranlarda kalacak.

Denizaltılardaki kapı sistemi kullanılacak

Tüm bu özelliklerinin yanı sıra bu havuz, binanın çatısını tümüyle kapsıyor. Bu yüzden binanın çatısına çıkıldığı anda havuzun içinde olunuyor. Bunun nasıl sağlandığı konusunda açıklamalarda bulunan projenin tasarımcısı Alex Kemsley, havuza girmek ya da havuzdan çıkmak için denizaltılarda bulunan kapı sistemlerini kullandıklarını belirtti.

194
Okunma