Sanayiciler 14. kez Dubai Gulfood Gıda Fuarı’nda

KTSO fuar başarı öyküsünü 2007 yılından beri sürdürüyor. KTSO organizasyonuyla 12 firma 14. kez Dubai Gulfood Gıda Fuarı’nda yerini aldı.

Basın ve İletişim Sorumlusu Hüseyin Ezgin’in verdiği bilgiye göre Oda, 2007 yılında her türlü siyasi engeli aşarak fuarda ilk kez 42 metrekare yer almayı başararak, fuara 6 firma ile katılım gerçekleştirdi.

Konum olarak pek de iyi bir konumda olmasa da derme çatma bir stant kurularak Kıbrıs Türk tarihinde ilk kez Türkiye haricinde yabancı bir ülkede uluslararası fuara katılma başarısı göstermişti.

Bugün ise oda, 120 metrekarelik profesyonelce düzenlenmiş stant alanında 12 firmasıyla ve tecrübesiyle artık Hall 1’de Avrupa Birliği ve Akdeniz ülkeleri arasında ürünlerini sergiliyor.

Küresel gıda sektörünün en yeni ve en iyi ürünlerinin tedarik zincirleriyle buluştuğu dünyanın en büyük gıda fuarlarından biri olan Gulfood, 16-20 Şubat 2020 tarihlerinde ziyaret edilebilecek.

Kuzey Kıbrıs standında ziyaretçilere üretimimiz olan; Hellim, taze kaşar, delikli peynir, labne, dondurma, tahin, tahin helvası çeşitleri, Türk kahvesi, espresso, çekirdek kahve çeşitleri, donmuş unlu mamuller, dondurma, kurabiye, peksemet ve unlu mamüller sergilenip tadım yaptırılıyor.

193 ÜLKEDEN 5 BİN FİRMA KATILIYOR

İlk katılımımızın 2007 yılında olduğu bu fuarda, bu yıl da Kıbrıslı Türk Sanayicilerin Dünya ticaretine kapılarını açması sağlandı.  Birleşik Arap Emirlikleri’nin ve Ortadoğu’nun en gözde kenti Dubai’de bulunan Dünya Ticaret Merkezi kompleksi içinde yer alan 1 milyon metrekarelik kapalı alandaki fuara bu yıl 200 ülkeden 5 bin firma katıldı. 100 bin profesyonel iş insanının ziyaret edeceği tahmin edilen fuarda yiyecek ve içecek sektörlerinin tamamı yer almaktadır.

KTSO’nun organize ettiği ve koordinatörlüğünü oda Dış İlişkiler ve Fuarlar Sorumlusu Çağlar Türk ve İhracat geliştirme personeli Yeliz Osman Cin’in yaptığı 120 metrekarelik  “North Cyprus” (Kuzey Kıbrıs) standı Şeh Said Hall 1 numarada yer alıyor. Fuar süresince Oda Başkanı Candan Avunduk da Dubai’de olacak.

Fuara katılan 12 firmanın isimleri ise şöyle:

“Akgöl Süt Ürünleri Sanayi, Defne Helva, Gircon Ltd (Girne Con Kahve), Gülgün Süt Ürünleri Ltd., Helvasan Ltd, Koop Süt, Marşıl Dondurma Ltd. (Mardo), Onan Frozen Food Ltd (Maestro) Arden Gıda Ltd, Con Trading, Narin Kurabiye & Bakery ve Avunduk Süt Ürünleri. Ayrıca yine ülkemizin önemli üreticilerinden Reha Süt Ürünleri firması da fuarın süt ürünleri holünde 16 metrekarelik stant ile misafirlerini ağırlıyor”

146
Okunma