Sahte otel siteleri Almanya’dan yönetiliyor

Sahte otel sitesi ile vurgun yapan dolandırıcıların bu iş için çok sayıda şirket kurduğu ortaya çıktı. Paravan otel sitelerinin tamamının server’ının ise Almanya’da olduğu belirlendi.

Milliyet Gazetesinin ekonomi servisi tarafından yapılan habere göre vurgun yapılan her otel için ayrı şirket kuran şebeke kurduğu şirket üzerinden, La Blanche Otel’in sitesini kopyalayarak dolandırıcılık yaptı. Ödedikleri 16 bin lirayı isteyen mağdurlara dolandırıcıların yanıtı ise “Geçmiş olsun, sizi dolandırdık” oldu.

Söz konusu İOS Hotels Otelcilik ve Turizm Yat İşletmeciliği adlı şirketin Bodrum Ticaret Odası’na kaydı 10 Ağustos günü yapıldı. 50 bin TL sermayeli şirketin sahibi Kocaeli Çayırova’da yaşayan Alaattin Erol isimli bir kişi.

İOS Hotels Otelcilik’in kuruluşu sırasında belirtilen adreste 16 Temmuz 2020’da da Sistem Hotels Otelcilik ve Yat İşletmeciliği adı ile başka bir şirketin kurulduğu anlaşıldı. Bu şirketin sahibi de İstanbul Sultangazi’de yaşayan Mehmet Alğan isimli bir kişi adına kurulmuş.

Şebekenin İstanbul’da da, geçen aylarda California Hotels Otelcilik, Derin Hotels Otelcilik, Güç Hotels Otelcilik ve Sungate Hotels Otelcilik Ve Yatçılık adı ile başka şirketler de kurdukları anlaşıldı.

51
Okunma