Rusya uçuşlarında kovid-19 testi zorunlu olacak

Karaismailoğlu 1 Ağustos itibariyle başlayacak olan Rusya uçuşlarıyla ilgili bir açıklama yaptı.

Türkiye Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu 1 Ağustos itibariyle başlayacak olan Rusya uçuşlarıyla ilgili bir açıklama yaptı.

Bakan Karaismailoğlu Bakanlığın internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde normalleşme dönemine girilmesiyle atılan adımlar kapsamında Rusya Federasyonu Ulaştırma Bakanlığı ile bir dizi görüşmenin yapıldığını ve 24 Temmuz 2020 tarihinde uçuşların başlatılmasına yönelik kararların alındığını bildirdi.

İki ülke arasında yapılan görüşmeler kapsamında Rusya Federasyonu’nun uluslararası uçuşlarını 1 Ağustos 2020 tarihi itibariyle açma kararı aldığını anlatan Karaismailoğlu, ilk etapta Rusya Federasyonu’ndan Moskova, Saint-Petersburg, Rostov-on-Don ile Türkiye’den Ankara ve İstanbul arasında seferlerin gerçekleştirilmesinin planlandığı bildirdi.

Karaismailoğlu, Rusya ile Türkiye’nin tatil bölgeleri havalimanlarına uçuşların ise 10 Ağustos 2020 itibariyle başlatılacağını açıklayarak, “Rusya Federasyonu’ndan Moskova, Saint-Petersburg, Rostov-on-Don ve Türkiye’den Antalya, Bodrum ve Dalaman arasında tarifeli ve charter seferleri de 10 Ağustos’ta başlayacak” dedi.(turizmpress)

427
Okunma