Rus turistin kış tatil tercihi yine Erciyes

Ruslar 28 Aralık’ta başlayacak ilk uçuş ile yılbaşını Erciyes’te geçirecek.

Türkiye'de kış turizmi denildiği zaman akla ilk gelen destinasyonlardan olan Erciyes, Rus turistlerin de gözdesi haline geldi.
Kayseri Erciyes AŞ tarafından Rusya’da gerçekleştirilen tanıtım ve reklam çalışmaları sonucunda geçtiğimiz yıl 29 Aralık 2017’de Moskova-Kayseri arasında ilk defa başlayan direkt charter seferleri ile Rus turistler kayak sezonu boyunca her hafta kafileler halinde Erciyes’e gelmişti. Dünya standartlarındaki pistleri ve sunulan hizmetler ile Rusları büyüleyen Erciyes, 2018/2019 kayak sezonunda da her hafta Moskova’dan kalkan uçaklarla yeni misafirlerini ağırlamaya hazırlanıyor. İlk Rus turist kafilesi 28 Aralık 2018’de başlayacak ilk seferle gelip yılbaşını Erciyes’te geçirecek.
Konu hakkında bir açıklama yapan Kayseri Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı, “Erciyes’i dünya tanıtma ve açma  çabalarımız çerçevesinde ilk defa geçtiğimiz yıl ülkemizin siyaseten en önemli partneri durumunda olan, ticari ve turizm ilişkilerimizin de oldukça üst seviyede seyrettiği Rusya pazarına açılmıştık. Girişimlerimiz sonucunda her hafta Cuma günü Moskova’dan kalkan uçaklarla kış tatilini geçirmek üzere şehrimize gelen Rus misafirlerimiz şehir ve dağ otellerinde konaklayarak hem doyasıya kayak yaptı hem de Kayseri’nin mahalli lezzetlerini tatma imkânı buldular. Rus turistler buradan çok mutlu bir şekilde ayrıldı ve bu memnuniyetin eseri olarak yeni kayak sezonunda da Rusları Kayseri’de ağırlamaya devam edeceğiz.”dedi.

154
Okunma