'Murat Ersoy AtlasGlobal için ortak arayışında' iddiası

Geçtiğimiz günlerde finansal sorunlar yaşadığı haberleri ile gündeme gelen AtlasGlobal ile ilgili bir iddia daha ortaya atıldı.

Çalışanlarının bir kısmının maaşını ödeyemediği ve bazı çalışanlar için ücretsiz izin planladığı haberleriyle gündeme gelen AtlasGlobal'in ortak arayışında olduğu ve görüşmelerde önemli yol kat edildiği belirtildi.

'Azur Air ortak olmak istiyor' iddiası

KokpitAero'da yer alan habere göre, AtlasGlobal’e ortaklık için farklı teklifler geliyor. Bu konuda atılan adımlardan biri de Rusya pazarının en büyük tarifesiz uçuş yapan havayolu şirketi Azur Air'den geldi. İddialara göre Azur Air, AtlasGlobal’e ortak olmak istiyor. Halen Azur’un filosunda 25 uçak bulunuyor.

Yabancı fon da takipte

Diğer taraftan yurtdışı merkezli bir fonun da AtlasGlobal’e ilgi gösterdiği belirtiliyor. Adı açıklanmayan bu fon daha önceden de Türkiye’den bir havayolu almak üzere çalışmalar yapmıştı.

Anex ve Pegas'la stratejik partnerlik

TurizmGüncel’in sektör kaynaklarından edindiği bilgiye göre, Anex Tour ve Pegas Touristik AtlasGlobal’in stratejik ortağı olacak. Konuyla ilgili olarak üç şirketin anlaşma aşamasında olduğu öğrenildi.

Plana göre AtlasGlobal’in stratejik partneri olacak olan Anex ve Pegas’ın, şirkete finansal destek sağlayacağı, bir süre sonra ise birkaç alternatiften biri üzerinde yola devam edileceği belirtildi.

Anex'in Intourist, Öger ve Bucher operasyonlarını AtlasGlobal yapacak

Buna göre, Rusya’da Intourist’i; Almanya’da ise Öger Tours ve Bucher Reisen’i satın alması beklenen Anex Tour’un bu operasyonlarını AtlasGlobal yapacak. Aralık ayından sonra ise ortaklık, satın alma veya stratejik partnerliğe devam etme seçeneklerinden biriyle yola devam edilecek.

Kazakistan ve Özbekistan'da stratejik partnerler

Görüşmelerde varılan prensip anlaşmasına göre, AtlasGlobal için Rusya’da da bir hava yolu şirketi kurulması seçeneği masada. Halihazırda Anex ve Pagas’ın AtlasGlobal’le Kazakistan ve Özbekistan pazarlarında ciddi bir stratejik partnerliği bulunuyor. AtlasGlobal, bu iki ülkede Anex ve Pagas’ın uçuşlarında tek yetkili şirket olma özelliği taşıyor.

Öte taraftan AtlasGlobal’in maaş ödemelerini yaptığı ve operasyonlarının sorunsuz şekilde devam ettiği öğrenildi.

243
Okunma