Mısır'dan turistlere acil giriş vizesi

Mısır Turizm ve Eski Eserler Bakanı Khaled al-Anany, bakanlığın giriş vizesi olanakları da dahil olmak üzere çeşitli ülkelerden Mısır’a daha fazla gelen turizmi çekmek için acil giriş vizesi verileceğini açıkladı.

Bakanlık, ilgili makamlarla koordineli olarak Mısır’a gelen turistler için yeni kolaylıklar sunacağını söyledi. Turizmdatabank'ta yer alan habere göre, ülkeye ilk kez gelen yabancılara Japonya, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, ABD, İngiltere ve Schengen ülkeleri giriş vizesine sahip olmaları kaydıyla çeşitli limanlarda acil giriş vizesi verilecek.

Ülkeye ilk kez bireysel olarak gelen Güney Afrika, Kazakistan, Ermenistan, Gürcistan, Azerbaycan vatandaşlarına da acil giriş vizesi verilecek

15 günlük turist vizesi

Bakan, giriş kolaylığının Güney Sina Valiliği limanlarındaki turistlere 15 günlük turist vizesi verilmesini içerdiğini ve bu vizenin Türkiye, Pakistan, Hindistan, Çin, Fas ve Cezayir olmak üzere altı ülkeden gelen turistlerin Şarm El-Şeyh’i ziyaret etmesine izin verdiğini söyledi.

Bu, bir geliş ve dönüş bileti, onaylanmış bir otel rezervasyonu ibraz etmeleri ve en az 2.000 ABD Doları tutarında yeterli nakit veya kredi kartı taşımaları şartıyla verilecek olan kolaylık, 1 Nisan 2022 tarihinden itibaren bir yıl süreyle uygulanacak.

905
Okunma