Lüks otel havuzları balık çiftliği oldu

Covid-19 pandemisinin ağır darbe vurduğu turizm sektöründe işletmeciler iflasa karşı alternatif arayışlarına yöneldi.

Hindistan'ın güneyindeki bir lüks turistik yüzme tesisin havuzu Covid-19 salgını nedeniyle batma noktasına gelen işletmeyi kurtarmak üzere balık çiftliğine dönüştürüldü. Kerala eyaletindeki tesisin havuzunda Avrupalı turistler yerine noktalı inci balıkları yüzüyor.

Euronews'te yer alan habere göre, ülkede Mart ayında uygulanmaya başlayan Covid-19 salgınına karşı kısıtlama tedbirleri dolayısıyla kapanmak zorunda kalan tesisin 150 metrelik havuzu 7 buçuk milyon litre su kapasitesine sahip.

Haziran ayından bu yana hiç gelir elde etmedik

Yaklaşık sekiz ayda yetişkin hale gelen noktalı inci balığı Güney Hindistan ve Ortadoğu mutfağının sevilen lezzetlerinden.

Haziran ayından bu yana hiç gelir elde etmediklerine dikkat çeken tesisin işletmecisi Jyotish Surendran bu durumu değiştirmek amacıyla 16 bin adet iki aylık noktalı inci balığını havuza bıraktıklarını belirtiyor.

Turizm sezonu yeniden başlayıncaya kadar bizi iflastan kurtarmasını umuyoruz

Kasım ayından itibaren yaklaşık dört tonluk hasat elde etmeyi planlayan Surendran, balıkları Ortadoğu pazarında satarak 40 Bin Dolar gelir elde etmeyi amaçlıyor.

Her ne kadar balık çiftliği pandemnin yol açtığı zararı karşılamasa da, işletmeci elde edilecek gelirin tesisi turizm sezonu yeniden başlayıncaya kadar iflastan kurtarmasını umuyor.

Hindistan dünyanın en kötü etkilenen 3'üncü ülkesi durumunda 

Hindistan, 3 milyon 170 binden vazla vaka sayısı ve 59 bine yaklaşan can kaybı ile Amerika Birleşik devletleri ve Brezilya'nın ardından dünyanın en kötü etkilenen üçüncü ülkesi durumunda.

Covid-19 salgınında son verilere göre dünya çapında toplam vaka sayısı 23 milyon 800 bini geçti, can kaybı ise 817 binin üzerinde.

137
Okunma