Larnaka ve Baf Havalimanlarına “çeşme” kuruldu

Larnaka ve Baf Havaalanlarında artık içme suyu çeşmeleri var, plastik su şişelerinin kullanımını azaltmak için ellerinden geleni yapmak isteyen insanlar için hoş bir gelişme.

Hermes Airports, Facebook'ta paylaştığı bir gönderide, yakın zamanda iki havaalanına tüm yolcuların 24 saat erişebileceği içme suyu çeşmelerinin kurulduğunu söyledi. Güvenlik kontrolü sonrasına yerleştirilen bu çeşmelerden su şişeleri de doldurulabiliyor.

Çevre bilincinin artmasıyla birlikte tek kullanımlık plastiğe karşı büyüyen bir hareket var. Kahve zincirleri ve diğer satış yerleri, tüketicileri, bardaklar, kapaklar ve diğer mutfak eşyaları da dahil olmak üzere tek kullanımlık plastiklerin atılmasını azaltmak için kendi yeniden kullanılabilir bardaklarını ve diğer kaplarını getirmeye teşvik ediyor. Avrupa’daki birçok şehirde sakinlerin ve ziyaretçilerin su şişelerini doldurabilecekleri halka açık çeşmeler var. Güney Kıbrıs'taki havaalanlarında içme çeşmelerinin kurulması güvenlik açısından da önemli, çünkü yolcular artık kendi sularını evden getirmek zorunda kalmayacak.

Kaynak: in-cyprus – Çeviri: HK

45
Okunma