Kuzey Kıbrıs turizmi İstanbul'da masaya yatırıldı

Kuzey Kıbrıs Turizm İşbirliği Toplantısı İstanbul’da yapılıyor. Etkinlikte konuşan Turizm Bakanı Ünal Üstel, uzun bir aradan sonra turizmcilerle bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek turizmcilerin sorunlarını dinlemek istediğini belirtti. Neden KKTC turizminin geriye düştüğünü irdelemek istediğini kaydeden Üstel, bu düşüşü 2020 yılına yansıtmamak için tedbirler almak istediklerini söyledi.

Turizmcilerle bu düşüşün nedenine konuşmak için bu toplantıyı gerçekleştirdiklerini ifade eden Üstel, yaptıkları çalışmaları da aktarmak istediklerini söyledi.

Üstel, herkesin eteğinde ne var ne yok dökmesini isteyerek toplantı için herşeyi konuşmaya yetecek süre olduğunu söyledi.

Bakan Üstel, Başbakan Ersin Tatar’ın da bu toplantılara katılacağını ifade ederek Tatar’ın turizme verdiği önemin bilindiğini belirtti. Turizmin ülke için vazgeçilmez bir sektör olduğunun altını çizen Üstel, bütçenin cari açığını kapatan sektörün eğitim ile turizm olduğunu belirtti.

Üstel, turizmcilerin arasında bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek turizmcilerin sorunlarını dinledikten sonra 2020 yılının iyi bir yıl olacağı düşüncesinde olduğunu belirtti.

Bakan Üstel’in konuşmasının ardından turizmciler tek te söz alarak sorunları ve neden turizmin geriye gittiğini tartışıyor. Bu akşam saat 20.00’de ise Başbakan Ersin Tatar’ın da katılacağı bir resepsiyon yapılacak.

85
Okunma