KKTC’de Bir İlk Akdeniz Karpaz Üniversitesi’nden Mock-up Sınıfı

KKTC’de bir ilk olan havacılık sınıfı, Akdeniz Karpaz Üniversitesi (AKÜN) Sivil Havacılık öğrencileri için hizmete açılmıştır.

Uçak kabini gibi tasarlanan, Mock-up sınıfı, öğrenciler ve eğitmenler için eğitim esnasında gerçek bir uçağın içindeymiş gibi hissetmelerine olanak sağlamaktadır.

Bu özel sınıfta; acil durum, tıbbi konular, tehlikeli maddeler, genel ikram ve servis kuralları gibi derslerin eğitimi verilecektir. Aynı zamanda, AKÜN Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği ve Havacılık Yönetimi bölümlerindeki öğrenciler de mock-up sınıfından eğitim alacaklardır.

Konuyla ilgili açıklama yapan Rektör Yardımcısı Doç.Dr. Mehmet Nesip Öğün, sivil havacılık sektörünün dünyada, bölgemizde ve ülkemizde hızlı bir şekilde büyümeye devam ettiğini, havacılığın bu hızlı büyümesine ayak uydurmak için, bu sektörde hizmet veren kuruluşların kalifiye eleman ihtiyaçlarının da aynı oranda arttığını belirtti. Bu kapsamda, AKÜN’ün, havacılıkta ihtiyaç duyulan branşlarda gerek Havacılık Yönetimi, gerek Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği (Yer Hizmetleri) ve gerekse Kabin Memuru elemanlarını yetiştirmek amacıyla havacılık alanında dünya standartlarında eğitim verdiğini söylemiştir.

264
Okunma