KITOB'tan siyasi partilere çağrı

Kıbrıs Türk Otelciler Birliği hükümet kurma çalışmalarının sonuçsuz kalmasını kınayarak, siyasi partilere üzerlerine düşen görevi yapmaları çağrısında bulundu.

Kıbrıs Türk Otelciler Birliği hükümet kurma çalışmalarının sonuçsuz kalmasını kınayarak, siyasi partilere  üzerlerine düşen görevi yapmaları çağrısında bulundu.

Açıklama şöyle; 

Esefle kınıyoruz!

Covid-19 pandemi sürecinde özel sektör çarkları durmuş, birçok işyeri kapanmış, ekonomi çökmüş, özel sektör işvereni ve çalışanı perişan bir duruma düşmüştür.

Bugün, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Meclisi’nde farklı birkaç hükümet modeli alternatifi varken, sadece kişisel hırslar, koltuk kavgası ve bunun gibi nedenlerden ötürü bir türlü hükümet kurulamamakta ve reel sektörün beklediği düzenlemeler yapılamamaktadır.

Milletvekillerinin ve bağlı oldukları partilerin sorumluluk bilincinden uzak olarak hareket etmesi, sorunların daha da büyüyeceğini ve içinden çıkılamaz bir hale dönüşmesine sebebiyet vereceğini göstermektedir.

Gelinen nokta, bizlere yeni bir seçim sisteminin veya yönetim sisteminin aciliyetini göstermektedir.

Tüm siyasi partileri bu konudaki uyarılarımızı dikkate almaları ve derhal sorumluluk bilinciyle üzerlerine düşen görevi yapmalarını beklediğimizi kamuoyu önünde deklere ediyoruz.

62
Okunma