Kahvaltı servisi oteliniz için nasıl bir kâr merkezi olabilir?

Misafirlerin en önemli alışkanlığının kahvaltı olduğu yapılan gözlem ve anketlere göre belirlenmiştir. Açık büfe kahvaltı.

Misafirlerin en önemli alışkanlığının kahvaltı olduğu yapılan gözlem ve anketlere göre belirlenmiştir. Açık büfe kahvaltı.

TripAdvisor’ın TripIndex kahvaltısı, konuk alışkanlıklarını gösteren istatistikleri paylaştı. Bunlardan biri de kahvaltı tercihleridir. Görüşülen misafirlerin %65’i oteli kahvaltı servisine göre seçtiklerini ifade ettiler. %91’i otel içi kahvaltıyı tercih ettiklerini ve %83’ü kahvaltı servisinin olumlu bir otel deneyimi için şart olduğunu belirtmiştir.

Misafirler, OTA’larda otel konaklama yeri ararken, bütçe, itibar puanı, konum ve kahvaltıyı incelemektedirler. Oteliniz kahvaltı servisi sunuyorsa ve Ota filtresinde bu servis mevcut ise, bu durum otelinizin OTA’larda görünürlüğüne yardımcı olur.

Ayrıca Google ve Booking.com anahtar kelime olarak kahvaltıya ve yorumlarına büyük önem vermektedir. Bu uygulama, olumlu kahvaltı değerlendirmelerine sahip otellerin çevrimiçi görünürlüklerinde bir artış görebileceklerini ve potansiyel konukları onlarla rezervasyon yapmaya yönlendirebileceği anlamına gelmektedir.

Kahvaltı misafirin otelden çıkış yapmadan önce sahip olduğu son izlenimdir.

Otelcilik sektöründe geceleme ve oda konforu kadar kahvaltı da önemlidir; hatta bazı durumlarda kahvaltının önemi daha da fazla olabilmektedir. Bu nüans misafir portföyüne ve otelin hizmet anlayışına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Birçok otel işletmecisi, kahvaltı hizmetinin konuk deneyimi için önemini ya kendi başlarına ya da çevrimiçi derecelendirmeler yoluyla kabul etmiştir. Kaliteli bir kahvaltı sunan oteller, konuk memnuniyetini artırabilir, bu da daha olumlu misafir yorumlarına ve daha yüksek arama sıralamalarına (daha fazla görünürlük) yol açabilir.

Bu bağlamda kahvaltı bir yatırımdır ve otelin itibarına ve otelin görünürlüğüne fayda sağlayarak ciro ve kârın artmasına neden olur. Şimdiye kadar, “Maliyet ➝ Yatırım ➝ Kar” paradigma değişikliğinin kahvaltının kalkınma stratejileriniz için nasıl belirleyici bir faktör olabileceğini anlamanın anahtarı olduğunu görebilirsiniz.

Otel incelemelerini okursanız, yarısından fazlasının kahvaltıya ve/veya otel restoranına atıfta bulunduğunu görürsünüz. Konukların kahvaltı deneyimi, algoritma derecelendirmeleri nedeniyle genel puanı dolaylı olarak etkilemektedir.

Otel Kahvaltısı ve Marka itibarı & Gelir Yönetimi ile İlişkisi

Bir otelin marka itibarı muazzam bir konu olsa da, internetin evrimi olmadan bunu düşünmek imkansızdır.

Günümüzün modern gezginleri, çevrimiçi incelemeler de dahil olmak üzere çevrimiçi kanallara güvenmektedirler.

Gezginler tesiste daha yüksek puanla rezervasyon yapıyor, hatta birkaç avro daha fazla harcıyor.

Bu, farklı otel sınıfları için de geçerlidir. Örneğin, üç ve dört yıldızlı oteller arasındaki fark daha az alakalıdır ve gezginler bunu bilir. Beş yıldızlı oteller bile, puanları üç ve dört yıldızlı otellerden daha düşükse, daha düşük kategorideki otellere karşı puan kaybedebilir.

İstatistikler, insanların %95’inin çevrimiçi yorumları okuduğunu ve birçoğunun karar verirken onlara güvendiğini gösteriyor. Açık büfe kahvaltı

Elbette, otelciler olarak, tüm değerlendirmelerin güvenilir olmadığını bilmekteyiz. Yine de, konuklar bu değerlendirmelere güveniyorlar.

Kahvaltı, otel misafirinizin oteliniz hakkındaki son izlenimlerinden biridir. İlk izlenimde olduğu gibi, bu deneyim olumlu olmak zorundadır. Bu şekilde misafir, konaklamalarının başlarında tatsız bir deneyim yaşamış olsalar bile, otelinizdeki deneyimleri hakkında olumlu hissedebilirler. Açık büfe kahvaltı

Otelinizin yorumlarını okuyup takip ederken, konukların kahvaltı servisi hakkında neler söylediğini görebilirsiniz. Booking.com istatistikleri, hangi iyileştirmeleri yapmanız gerektiğini veya yaptığınız iyileştirmelerin nasıl sonuç verdiğini görmek için önemli bilgiler sunmaktadır. Açık büfe kahvaltı

Kahvaltı deneyiminin misafir memnuniyeti üzerindeki etkisi göz ardı edilmemelidir.

Günün en önemli öğünü olan kahvaltı, belirleyici bir kategori olabilir ve misafir memnuniyeti üzerindeki etkisi göz ardı edilmemelidir. Oteliniz, misafirinizin kahvaltı deneyimini iyileştirirken puanlarınızın da arttığını görebilirsiniz.

Son 15 yılda, Franco Grasso’nun gelir ekibi 2000 civarında otel ve onların marka itibarını inceledi. Araştırma, kahvaltı hizmetlerini iyileştiren ve iyi gelir yönetimi ile dinamik fiyatlandırma tekniklerini birleştiren otellerin marka itibarlarını güçlendirdiğini gösteriyor.

Yoğun misafir incelemeleri otelinizin çevrimiçi görünürlüğü için kritik öneme sahiptir. Yine de, en yüksek çevrimiçi sıralamaları elde etmek için hem kaliteye, hem de niceliğe ve yeniliğe ihtiyacınız var. Bu nedenle, eğlence amaçlı seyahat edenlere, kahvaltı dahil oda satışını tanıtmak için gelir yönetimi stratejiniz her zaman tercih edilecektir.

Misafirlerinizin bu servisi takdir etmeleri ve olumlu bir inceleme bırakmalarının olasılığı yüksektir, bu durum da çevrimiçi görünürlüğünüzü ve dolayısıyla yeni rezervasyonlarınızı artıracaktır. Açık büfe kahvaltı

Kahvaltı servisi yapmak için uygun alanları olmayan daha küçük tesisler bile alternatif olarak yakındaki operatörlerle (tanınmış ve yakın oldukları sürece) işbirliği yapmayı düşünebilir ve OTA filtreleri tarafından sağlanan bu gelişmiş görünürlükten yararlanabilirler. (turizmgünlüğü)

1.4b
Okunma