Jet2’dan Türkiye programı için önemli karar

İngiliz tur operatörü Jet2holidays ve havayolu firması Jet2.com, 2023 yaz sezonu için Türkiye tatil ve uçuş programına yönelik önemli kararlar aldı.

İngiliz tur operatörü Jet2holidays ve havayolu firması Jet2.com, 2023 yaz sezonu için Türkiye tatil ve uçuş programına yönelik önemli kararlar aldı.

İngiliz tur operatörü ve havayolu firması Jet2, Türkiye 2023 yaz sezonu programını genişletti.

Jet2, 2023 yaz sezonunda Türkiye için uçuş kapasitesinde artışa giderken; sezon başlangıç tarihini de öne çektiğini açıkladı.

İngiliz tur operatörü 17 Mart’tan itibaren Dalaman uçuşlarına, 15 Nisan’dan itibaren ise İzmir uçuşlarına ve paket tur satışlarına başlayacağını duyurdu.

Geçen ay Jet2, 2023 yazında Bodrum uçuşlarına Nisan ayında başlayacağını duyurmuştu.

Tur operatörü tarafından yapılan açıklamada Dalaman ve İzmir uçuşları için binlerce koltuk kapasitesi ayrılacağı belirtildi.

DALAMAN UÇUŞLARI

Jet2’nun İngiltere’deki 10 uçuş merkezinin 6’sından Dalaman uçuşlarının her zamankinden daha erken başlatılacağı duyuruldu.

Buna göre Dalaman’a 17 Mart tarihinden itibaren Birmingham, Bristol, Manchester ve Londra Stansted havalimanlarından, 20 Mart tarihinden itibaren Leeds Bradford’tan ve 2 Nisan tarihinden itibaren Glasgow’dan haftada birden fazla uçuş gerçekleştirilecek.

İZMİR UÇUŞLARI

Diğer yandan 15 Nisan’dan itibaren Manchester, 17 Nisan’dan itibaren Londra Stansted ve 18 Nisan’dan itibaren Birmingham havalimanlarından İzmir uçuşları başlayacak.

Jet2.com ve Jet2holidays CEO’su Steve Heapy konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

“Dalaman ve İzmir hem müşteriler hem de seyahat acenteleri tarafından yoğun talep gören, son derece popüler destinasyonlar… Her iki destinasyona da yoğun talep var. Türkiye’de önemli bir büyüme kaydettik. Bu büyüme sonrasında hem kapasite artışına gittik hem de uçuş ve tatil programı başlangıç tarihlerini öne çektik. Bu harika ülkeye, daha fazla İngiliz tatilci göndermek için Türk hükümeti, otelciler ve iş ortaklarımızla çalışarak Türkiye’ye olan inancımızı bir kez daha göstermek istedik.”

1.8b
Okunma