İtalya'da 1 euroya satılık ev! İşte şartlar

İtalya'nın Sicilya Adası'nda Salemi kasabasındaki terk edilmiş evler 1 eurodan başlayan fiyatlarla satışa çıkartılacak. Alıcıların 3 bin euro teminat ödemesi gerekiyor.

İtalya'nın Sicilya Adası'nda yer alan Salemi kasabasındaki terk edilmiş evlerin 1 eurodan başlayan fiyatlarla satışa çıkartılacağı belirtildi.

İtalya'da 1 euroya satılık ev! İşte şartlar - 2

CNN'deki haberde, Salemi'deki evlerin gelecek ay 1 eurodan başlayan fiyatlarla açık artırma usulü satılacağı kaydedildi.

İtalya'da 1 euroya satılık ev! İşte şartlar - 3

Salemi Belediye Başkanı Domenico Venuti, Sicilya'nın Belice Vadisi'nde 1968'de yaşanan depremin ardından en az 4 bin kişinin kasabayı terk ettiğini belirterek, Salemi'ye yeni bir soluk gelmesi için böyle bir proje başlattıklarını kaydetti.

İtalya'da 1 euroya satılık ev! İşte şartlar - 4

Projeye göre, alıcı birden fazla ev alabiliyor fakat her ev için 3 bin euro (28 bin TL) teminat ödenmesi gerekiyor. Eğer ev 3 yıl içinde yenilenebilirse teminat alıcıya geri veriliyor.

İtalya'da 1 euroya satılık ev! İşte şartlar - 5

İlgililerin Salemi'yi ziyaret etmelerine gerek olmadığını ifade eden Venuti, alıcıların talip oldukları evin restorasyonu için detaylı bir plan göndermeleri gerektiğini söyledi.

İtalya'da 1 euroya satılık ev! İşte şartlar - 6

İtalya'nın bazı kasabalarında da benzer projeler hayata geçirilmişti. Napoli yakınlarındaki Ortaçağ kasabası Bisaccia'da evler 2019 yazında 1 eurodan satışa konulmuştu. Bisaccia'dan ev almak isteyenlerin satıştan sonra restorasyon ve ikamet taahhüdü vermesi gerekiyordu.

İtalya'da 1 euroya satılık ev! İşte şartlar - 7

947
Okunma