İsviçre'de krizden çıkış yolu: 'Lüks karantina evleri'

Koronavirüs salgını konaklama ve turizm sektörüne büyük bir darbe vururken İsviçre’de bir firma krizden çıkışın yolunu lüks karantina hizmeti sunarak buldu.

Salgından korunmak için evde kalan zenginlere lüks hizmet paketi. Market alışverişinden doktor kontrolüne, odada virüs testinden spor imkanlarına kadar pakette bir çok hizmet var.

Apartman hizmetleri veren Le Bijou firması Covid-19 krizini fırsata çevirmeyi planlıyor. Şirketin kurucusu ve üst düzey yöneticisi Alexander Hubner bu hizmetin oldukça anlamlı olduğunu düşünüyor.

42 daire ile hizmet veren şirket şubat ayı sonunda rezervasyonların iyice düştüğünü fark etti. Bu dönemde İtalya’da virüs hızla yayılırken İsviçre’de de Covid-19 vakaları görülmeye başlamıştı.

İsviçre'de zenginler için lüks karantina evleri

Hubner bu esnada bazı müşterilerin 2-3 haftalık uzun revervasyon yapmak için aradığını gördü. Bu oldukça sıra dışı bir durumdu. Müşterilerinden doktor servisi soranlar da oldu. Bu durumu gören şirket karantina dairelerine ihtiyaç olduğunu düşündü. Bunu fırsata çevirmek için lüks karantina hizmeti vermeye başladı.

İnsanlar evde kalarak kendilerini tecrit ederken ihtiyaçlarının giderileceği bir hizmete ilgi göstermeye başladı. Dairelerinde kimse ile temas kurmazken gıda ve sağlık başta olmak üzere istekleri karşılanabiliyor. Alexander Hubner “Eğer İsviçre’deyseniz ve kendinizi karantinaya almak istiyorsanız bulabileceğiniz en iyi teklif bu.” diyor.

131
Okunma