İspanya’da bölgeler turist çekmek ve sezonu uzatmak için harcama kuponu veriyor

Pandemiden turizmde en ağır darbeyi yiyen ülkelerin başında gelen İspanya’da hükümetin yanında bölgeler de turist çekmek için çalışmalar yapıyor.

Bu çalışmalar kapsamında bölge belediyeleri gelen turistlere turizm alanında kullanmaları için ücretsiz kupon dağıtıyor.

Mayorka’dan sonra İbiza

Geçtiğimiz aylarda Mayorka’nın başlattığı turistlere bedava kupon dağıtıma uygulamasını İbiza da başlatıyor.

İspanya’nın İbiza bölgesi, pandemi ortamında turist çekmek için UNESCO tarafından Dünya Miras Alanı ilan edilmesinin 22. yıl dönümü vesilesiyle her turiste 22 Avroluk harcama kuponu veriyor.

İki geceleme yapan turiste kupon

Çekler turizm ile ilgili tesislerde, restoranlarda ve tamamlayıcı hizmetler sunan şirketlerde kullanılabiliyor.

Turist konaklama yerine vardığında bir QR kodu alacak. Bununla birlikte, 1 Eylül - 15 Kasım 2021 tarihleri arasında kullanılabilecek kuponun verilecek.

Bölgenin Sineu, Inca, Llucmajor, Sóller, Santa Maria ve Palma gibi Mallorca'nın bazı ana noktaları da bu girişimde yer alarak projeyi destekliyor.

100’e Avroluk 3 bin kupon

Belediye Turizmden Sorumlu Meclis Üyesi Dessiré Ruiz, bu çeklerin adalar arası seyahati teşvik etmek için Hükümet tarafından teşvik edilen 100 Avro'luk turizm kuponlarına ekleneceğini belirterek şehirdeki otellerde en az iki gece kalan ve rezervasyonunu bölgesel yönetim programına bağlı bir seyahat acentesi aracılığıyla yaptıranlara toplam 3.000 çek dağıtacaklarını söyledi.

Ruiz, “En ağır kısıtlamalara sahip şehirlerden biri olduk. Şehrin ticaretine doğrudan para vererek ticaret ve restoran sektörünü canlandırmak istiyoruz,” dedi.

Mayorka 10 bin kişiye 5 bin kupon

Daha önce Mayorka da, iç talebi teşvik etmek için çekilişle kupon dağıttı.

Konaklama işletmelerinde konaklayanlara arasında 10.000 kişiye turistik faaliyetlerde kullanılacak 5.000 kupon çekilişi yapılmıştı.

250 Avro’nun yarnsı belediyeden

Fundació Mallorca Turisme Konseyi eliyle yürütülen kampanya konaklama tesislerinde kalanlar arasında seyahat acenteleri aracılığı ile her biri 250 Avro değerinde olan çeklerin yarısını belediye yarısını Fundació Konseyi karşılıyor.

Çekilişe katılmak için rezervasyonun seyahat acentesi üzerinden yapılmış bir konaklama tesisinde iki kişinin en az iki geceleme yapması gerekiyordu. Kuponlar 31 Ekim 2021’e kadar geçerli.

Amaç sezonu uzatmak

Mayorka bölgesinin turizm sorumlusu Iago Negueruela, "Tüm çabalarımız sezonu uzatmayı amaçlıyor. Adalar ve yabancı destinasyonlar arasındaki bağlantıyı garanti altına almak için 2,5 milyon Avro yatırım yapıldı. Bu iki kampanya, otellerin açık kalması için temel bir gereklilik olan özellikle uçak ile adalara ulaşım bağlantısının garanti edilmesini sağlayacak" diyor.

100
Okunma