Ercan Turhan: Turizm sektörü bitik durumda

Kıbrıs Türk Otelciler Birliği Asbaşkanı Ercan Turhan turizmle ilgili acı bir itirafta bulundu

Kıbrıs Türk Otelciler Birliği Asbaşkanı Ercan Turhan, Ada Tv’de Cüneyt Oruç’un sunduğu Gündem Özel programına katılarak turizmle ilgili acı bir itirafta bulundu ve turizmin bittiğini kaydetti.

Ercan konu ile alakalı şöyle konuştu: “4 kişilik bir ailenin Kıbrıs’a tatile geleceğini düşünelim. Bu aile en başta PCR testi için yaklaşık 1600 TL ödeyecek. Daha sonra uçuşlar malumunuz çok pahalı. Türkiye içindeki uçuşlar ile kıyasladığınızı zaman ciddi fark var. Bir de şöyle bir handikap var, Türkiye’de tatil yapanlar kredi kartı ile ödeme yaparsa 18 taksit ile ödeyebilecek, burada ise 3 taksit ödeyecek. Siz olsanız buraya gelir misiniz? Antalya’daki bir oteli bir tercih edersiniz yoksa buradaki farkları kabul edip KKTC’ye mi gelirsiniz? Bu sene çok kötü bir sene yaşayacağız, şu an turizm sektörü bitik durumda.

Bu saatten sonra ne kadar az zararla sezonu kapatabilirsek o kadar başarılı oluruz. Önümüzdeki seneler için ise yapılabilecek birçok şey var. En büyük sıkıntımız ulaşım. Burada Türk Hava Yolları’nın büyük bir rol üstlenmesini bekliyoruz. Devlet yetkililerinin bu konuda Türkiye ile görüşmesi ve calışmalarını bekliyoruz.”

806
Okunma