En güzel balayı rotaları

Geri dönmek istemeyeceğiniz en iyi balayı rotaları

Saint. Lucia, Karayipler 


Bembeyaz kum plajları, butik otellerin serpildiği yemyeşil dağları, Piton Dağı ve yürüyüş alanı, volkanik Sulfur Parkı ve Diamond Botanik Bahçeleri ile St. Lucia’nın doğal güzelliklerini keşfedebilirsiniz. St. Lucia Caz ve Sanat Festivali'nde coşmak, Chassin Bölgesi’ndeki yağmur ormanlarında zipline yapmak, Piton’lara tırmanmak ve adanın kireç gibi plajlarında keyif çatmak isteyen balayı çiftleri için ideal.

Hawaii Adası 


Aradığınız ister dinlendirici, ister macera dolu bir balayı olsun, Hawaii’nin Büyük Adası sizi ele geçirmeye hazır. Burada, büyüleyici plajlarda eşinizle birlikte dilediğiniz gibi dinlenebilirsiniz, olağanüstü şelalelerde doğa yürüyüşü yapabilir ve aktif yanardağları yakından görme şansını yakalayabilirsiniz.

Bora Bora, Fransa Polinezyası 


Bora Bora’nın adeta dudak uçuklatan manzarası, buzdağının sadece görünen yüzü. Yeni evliler, güneşlenmek, şnorkelle yüzmek, dalmak ve yelken yapmak için harika plajları ve lagünleri gözlerine kestirebilirler. Ayrıca, daha dinlendirici bir balayı için lüks kaplıcaları ve su üzerine tünemiş tatil köylerinin seçebilirler.

Maldivler 


Siz ve sevdiğiniz kişi, gerçeklerden tamamen uzaklaşmak mı istiyorsunuz? O halde Maldivler’de son noktayı koyun. Bu uzak ada, sessizliği içine çekmiş bir romantizmle dolu. Her bir otelin üstün hizmeti ve imkanı sayesinde, bungalovlarınızdan asla çıkmak istemeyeceksiniz. Çıkmaya hazır olduğunuzda da, Maldivler’in durgun plajlarının ve spa merkezlerinin tadını çıkarmaya bakın.

Bordeaux, Fransa 


Fransa’nın Bordeaux’sunda iseniz balayında romantizmi yakalamak hiçte zor olmasa gerek. Bu tarihi liman kentinde, büyüleyici bir şehir merkezinin yanı sıra bisiklet yolları ve yeşilliklerle dolu sakin bir nehir kenarı bulacaksınız. Bordeaux’yu keşfettikten sonra, lezzetlerin tadını çıkarabileceğiniz Château d'Agassac ve Château La Tour Karnesi gibi yakındaki şarap imalathanelerini ziyaret edin. Tadı damağınızda kalacak.

Cinque Terre, İtalya 


Amalfi kıyılarından daha az sayıda turist ağırlasa da, İtalya’nın kuzeybatısında olan bu uzak sahil bölgesi, güneşlenme ve yüzmeye daha uygun plajlara sahip. Ayrıca gezmeyi seven çiftler, Cinque Terre'nin yamaç yollarında yürüyüş yaparken nefes kesici manzaraların keyfini çıkarabilirler. Fakat köylerin arabayla ulaşımının zor olduğunu ve kaliteli otellerin az sayıda olduğunu unutmamak lazım.

Fiji 


Fiji’nin huzurlu plajları çiftlere, düğün sonrası dinlenmek için tam bir inziva sunuyor. Lüks otelleri ve Yasawa Adaları’ndaki tropikal balıklarla dalış, Mamanuca Adaları yakınında sörf, eşinizle beraber asla unutamayacağınız birer anı olarak kalacaktır. Plajda özel çift masajı yaptırmazsanız, seyahatinizin bir parçası eksik kalmış olacaktır.

Tahiti, Fransız Polinazyası 


Fransız Polinezyası’nın en büyük adası, yeni evli çiftler tarafından göz ardı edilen fakat en popüler balayı bölgeleri kadar romantik diyarlardan. Çifte kumrular, gözden uzak tatil köylerinde dinlenebilir ve siyah kumlu plajlarında güneşlenebilirler. Daha fazla aksiyon için dünya standartlarındaki Fransız mutfağını tatmak ve gece hayatından zevk almak için adanın başkenti Papeete'ye gidilebilir.

Toskana, İtalya 


Lüks villalardan aromatik yemeklere kadar, İtalya’nın kırsal kesimleri yeni evli çiftler için sonuna kadar romantizm dolu. Balayı çiftleri, dünyaca ünlü Pisa Kulesi’ne gitmeden önce Siena ve Lucca gibi tenha ve şirin şehirleri ziyaret edebilirler. Hangi Toskana tatilini seçerseniz seçin, büyük üzüm bağları ve peş peşe sıralı yemyeşil tepelerin ferahlatan büyüsü peşinizi bırakmayacak.

 

207
Okunma