Dünyanın en uzak oteli hangisi?

Grönland, 2019’da en popüler seyahat destinasyonlardan biri olacak

Medeniyetten uzaklaşma fikrinin gezginlere çok cazip geldiği şu günlerde Hotels.com, dünyanın en uzak oteli olabilecek bir noktada, Ittoqqotoormiit'te bulunan Remote Hotel'de, cazip bir konaklama fırsatı sunuyor.

‘Eksik kalma mutluluğu’nu yaşayın: Hala duymadıysanız hemen söyleyelim: Bugünlerde ‘Eksik kalma mutluluğu’ ile ‘medeniyetten uzaklaşma’ fikri büyük ilgi görüyor. Hotels.com'a göre geçen yıla kıyasla bu yılki uzak destinasyon aramalarında %18 artış var.

‘Itto’ da ne?

2019 Mart’ında dünyanın en uzak oteli olabilecek Remote Hotel'deki konaklamalarda, oda ücretinin büyük bir kısmını Hotels.com ödüyor. Emin olabilirsiniz; bu seyahat her zamanki kaçışlarınızdan çok farklı olacak.

Son nüfus sayımına göre yaklaşık 450 kişinin yaşadığı bu küçücük adada, köpeklerin çektiği kızaklara binebilir, şanslıysanız Kuzey Işıklar’ını görebilir ve konakladığınız otelin boyutlarındaki buz dağlarının yanından kürek çekerek geçebilirsiniz. 

Adını telaffuz etmekte zorlansanız bile, eminiz ki Doğu Grönland'da, dünyanın en efsanevi yerlerinden biri olan Ittoqqotoormiit'i mutlaka görmek isteyeceksiniz. Çünkü 2019 Mart’ında bu tesisteki konaklamalarınızda oda ücretinin büyük bir kısmını Hotels.com ödüyor.

Grönland, 2019’da en popüler seyahat destinasyonlardan biri olacak

Kendisi de efsanevi bir maceracı olan Hotels.com markasının yeni Başkanı Adam Jay, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Belki Ittoqqortoormiit'i telaffuz ederken çok zorlanabilirsiniz ama inanın ki burayı görme fırsatını kaçırmak istemezsiniz. Gezginlerin hayatta bir kez yaşayabilecekleri farklı deneyimleri aradıkları şu günlerde-çoğu zaman sıcaklık -20 derecenin altında olsa bile- Grönland gerçekten popüler bir destinasyon olma yolunda ilerliyor.

Bu büyüleyici ada, ölmeden önce yapılacaklar listesinde yer alabilecek derecede efsanevi bir yer. Burada karda kurtlarla kızakta kayabilir, Kuzey Kutbu bölgesinde kanoyla gezinti yapabilir ve şanslıysanız odanızdan Kuzey Işıkları’nı görebilirsiniz. Burası gerçekten harika bir yer ve işin en güzel yanı ise şu: Oda ücretinin büyük bir kısmını biz ödüyoruz!”

Ittoqqortoormiit'e ulaşım

Genellikle gezginler önce uçakla İzlanda'nın güzel başkenti Reykjavik'e gidiyor. Reykjavik'ten Akureyri'ye gidiş Air Iceland Connect ile bir saat sürüyor.

Akureyri'de bir gece kalıp fiyortlarda balina izleme keyfi yaşanıyor. Air Iceland Connect ile Akureyri'den Constable Point'e (CNP) gidiş 1,5 saat sürüyor. Yalnızca Salı ve Perşembe günü uçuşlar bulunuyor.

Constable Point'ten Ittoqqortoormiit'e ulaşımı ise 15 dakikalık bir helikopter yolculuğuyla Air Greenland sağlıyor.

260
Okunma