Dünyanın en romantik balayı mekanları

Hayatınızın en romantik anlarını yaşamak için balayınızda gidebileceğiniz en güzel adresler...

Dünyanın en romantik balayı mekanları

10. Viyana, Avusturya

Mozart Salzburg’da doğmuş olabilir ama Viyana’da ölmesinin bir nedeni vardı. Viyana, kültür ve sanat mirasının çok güçlü olduğu, Avrupa’nın en tarihi şehirlerinden biri…

9. Portekiz

Balayı tercihini İspanya’dan yana kullanacakların bir kez daha düşünmesinde fayda var. Pek fazla bilinmese de harika bir tatil için ihtiyaç duyduğunuz herşeyi sunan Portekiz, İspanya’nın hemen yanıbaşında. Bu Akdeniz ülkesi, eşsiz kumsalları, pırıl pırıl denizi ve konforlu otelleriyle mükemmel bir alternatif oluşturuyor.

8. Malta

6000 yıllık tarihiyle Malta Adası, huzur ve cazibenin kucaklaştığı mükemmel bir mekan.

7. Arjantin

Güney Amerika’ya yapacağınız herhangi bir seyahatin hafızanızda uzun yıllar kalacağı kesin. Unutmayın ki gelmiş geçmiş en ateşli dans olan Tango’nun kalbi Arjantin’de atıyor.

6. Kazablanka, Fas

Sinema tarihinin en tutkulu aşk filmlerinden birine ev sahipliği yapan Kuzey Afrika’daki Kazablanka, egzotik ve bir o kadar da romantik atmosferiyle, klasik beklentilerin oldukça ötesinde, çarpıcı bir balayı alternatifi sunuyor.

5. Yunan Adaları

Rodos’un, Girit’in, Sisam’ın, Midilli’nin denizine ne denebilir ki… Yüzyıllardır aynı sularda yüzdüğümüz, benzer müziklerden ve mutfak kültürlerinden keyif aldığımız bir gerçek. Balayınızda fazla yabancılık çekmek istemiyorsanız işte size en uygun seçenek.

4. Paris, Fransa

Oldukça pahalı bir şehir olmasının yarattığı dezavantaj dışında, yeryüzünün gelmiş geçmiş en etkileyici şehirlerinden biri olarak kabul gören ‘‘ışıklar şehri’’ Paris, başta Eyfel Kulesi ve Louvre Müzesi olmak üzere gözünüze ilişen pek çok önemli eseriyle balayınız için hem romantik hem de entellektüel bir seçenek…

3. Venedik, İtalya

Bahanesi balayınız da olsa, tamamen sular altında kalmadan mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir şehir Venedik. Önceki yazılarımızda detaylı olarak anlattığımız bu büyülü şehirde yaşayacağınız her an sizi birbirinize daha da fazla bağlayacak.

2. Bora Bora, Polonezya

“Mavi Göl” filmindeki muhteşem kumsalları ve masmavi denizi hatırlarsınız. Bora Bora’nın göz alıcı ve denizle sarmaş dolaş olan bembeyaz kumsallarında güneşlenirken gerçekten hissettiğiniz bir tek şey olacak: İşte hayat bu!

1. Türkiye

‘‘Evlilik zaten bir macera, kalbim daha fazlasına dayanmaz’’ diyorsanız ülkemizin herhangi bir yerinde balayınızı geçirebilirsiniz. Ülkemizi yeterince keşfetmeden yurt dışına açılmak, her köşesinde ayrı bir güzellik bulacağınız bu güzel coğrafyaya büyük haksızlık! 

285
Okunma