DRV : Türkiye’nin seyahat koridorunda olması bizim için de önemli

Alman Seyahat Acenteleri Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig Türkiye'nin Alman turistler için önemli bir destinasyon olduğunu belirterek güvenli seyahat koridorunda olmasının kendileri için de önemli olduğunu söyledi.

Fiebig Dünya Gazetesi’ne yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Türkiye'nin tatil için cazip bir destinasyon olması ve Almanlar arasındaki popülaritesi nedeniyle tur operatörlerinin Türkiye'de tatil seçenekleri sunabilmeleri önemli. Almanya ve Türkiye geçtiğimiz yıl Türkiye'deki farklı tatil yöreleri için "güvenli koridor" düzenlemesi üzerinde anlaşmış ve tatil imkanı sağlanabilmişti. Durumun izin verdiği ölçüde bu düzenlemenin bu yıl da hayata geçirilebilmesi olumlu sonuçlar doğuracaktır. İnsanlar seyahat edebilmeyi dört gözle bekliyor. Halen kısıtlı olarak alınmakta olan rezervasyonlarda Doğu Akdeniz, Türkiye ve Yunanistan şimdiden çok talep görüyor".

“2019 un yüzde 50'sine ulaşmak başarı olacak”

Fiebig, sektörün COVID-19 öncesindeki düzeyine ne zaman geri dönebileceği beklentileri konusunda tahmin yapmanın zor olduğunu belirterek "Seyahat acenteleri ve tur operatörleri 2019 cirolarının yaklaşık yüzde 50'sine ulaşabilirse bu bile başarı olacaktır" dedi.

51
Okunma