Dipkarpazlı yatırımcılar devlet desteği bekliyor…

Ülke turizmine büyük katkı sağlayan Dipkarpaz’da hiçbir yatırımcıya ve işletmelere destek verilmiyor. Bölge yatırımcıları “Bize köstek değil destek olun” çağrısı yaptı...

Haber Kıbrıs-Özel

Ülkemizin başta gelen turistik bölgelerinden Dipkarpaz’ın gelişimi gizli bir el tarafından engelleniyor.  Kıbrıs’ın simge eşeklerinin yanı sıra denizi, kumu ve tarihi yapıları ile öne çıkan Dipkarpaz’da hiçbir küçük işletmelere ve yatırımcılara sahip çıkılmıyor.

Bölgenin önde gelen işletmecilerinden Oasis Restaurant’ın sahibi Maşallah Erkan, bölgede birçok yatırımcının işletme açmak yada var olan işletmelerini geliştirmek istediklerini ancak devletin ciddi zorluklar çıkardığını söyledi.

Haber Kıbrıs’a konuşan Maşallah Erkan, Dipkarpaz’ın adeta unutulduğuna vurgu yaparak, Dipkarpaz’ın gelişmemesi için adeta gizli bir elin olduğunu ifade etti.

Bölgede hizmet veren ve sahibi olduğu Oasis Restaurant’ın yan tarafına bölge dokusuna uygun gelişime dahi izin verilmediğinin altını çizen Erkan, bölgede yatırımlara ve yeni girişimlere izin verilmemesinin ciddi göçe neden olduğunu söyledi.

Dipkarpazlı gençlerin bölgelerinde herhangi bir yatırım yapmak için kapı kapı gezdiğini kaydeden Erkan, “Tüm kapılar gençlerimizin yüzüne kapanıyor. Bölgede tutunamayan gençler şehre göçüyor” dedi. Erkan işetmelerin değişerek büyümesinin engellenmesi nedeniyle yeni istihdam olanakları yaratamadığına da işaret ederek bunun gençlerin başka yerlerde iş aramak zorunda kalmasına neden olduğunu anlattı.

“Devlet engel çıkarmasın yanımızda olsun”

Dipkarpaz bölgesinde hizmet veren küçük işletme ve yatırımcıların önünün açılması için devletten destek isteyen Maşallah Erkan, “Bize köstek değil destek olun” ifadelerini kullandı.

Dipkarpaz’ı güzelleştirmek ve geliştirmek istediklerine vurgu yapan Erkan, devletin bölge yatırımcılarının yanında olması gerektiğine dikkat çekerek “Dipkarpaz bir tane gelin sahip çıkalım” çağrısı yaptı.

401
Okunma