Dimağ Çağıner: Yolcular tümüyle Larnaka'ya kayacak

"UÇAK BİLETLERİ TURİZMİ VURDU"

YENİDÜZEN'e konuşan Otelciler Birliği Başkanı Dimağ Çağıner, 2019 yılının ilk altı aylık sürecini yorumladı, rakamlar paylaştı, en önemli sorunlardan birine işaret etti: "Pahalı bilet sorununa çare bulunmazsa yolcular tamamen Larnaka'ya kayacak"

Dimağ Çağıner, 2019 yılının ilk altı aylık sürecinde otellerde durgunluk yaşandığını, Haziran ayının 15’inden sonra “piyasanın toparlanmaya başladığını” belirtti.

 Kıbrıs’ın güneyinden kuzeyine bir yılda ortalama 2 Milyon turistin geçtiğini, bu turistlerin birçoğunun günü birlik olduğunu ifade eden Çağıner, turistlerin daha çok alışveriş ve plajları kullanmak için geldiklerini söyledi.

Bilet fiyatlarındaki ciddi artışın sadece vatandaşı etkilemediğini de dile getiren Çağıner, yabancı turistlerin biletlerdeki ciddi fark nedeniyle Larnaka Havaalanı'nı tercih ettiğine dikkati çekti.

Uçak biletlerinin daha ekonomik olması gerektiğini kaydeden Çağıner, fiyatlar nedeniyle 2020’de ciddi sıkıntıların yaşanacağına dikkati çekti.

Teşvik sistemi olmazsa, Ercan Havaalanı'nı tercih eden yolcuların önümüzdeki sezon Larnaka Havaalanı'na kayacaklarını belirten Çağıner, uçak bileti fiyatları sorununa çare bulunmasını istedi.

 

1.3b
Okunma