Dimağ Çağıner: ''Birlik olursak üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir şey yok''

“Direk uçuşu zorlamamız gerekiyor”

Otelciler Birliği Başkanı Dimağ Çağıner, 30 Haziran tarihinde Londra’da gerçekleştirilen 3. Kıbrıs Türk Kültür Festivali’ne katıldı. Dimağ Çağıner, stantları gezerek hem İngiltere’de yaşayan Kıbrıslı Türklerle bir araya geldi, hem de Kıbrıs Türk turizminin geliştirilmesi amacıyla bir takım çalışmalar gerçekleştirdi.

Festivalde konuşan Çağıner, festivalin oldukça renkli ve keyifli bir festival olduğunu ve buraya gelmeden böyle güzel ve kalabalık bir festival olacağını tahmin etmediğini belirtti. Çağıner, önümüzdeki yıl yapılacak Kıbrıslı Türklerin tek bir festivalde bir araya gelmesi dileğinde de bulunurken organizasyona katkı koyan herkesi tebrik etti. Otelciler Birliği Başkanı Dimağ Çağıner, halkların bölünmesine gerek olmadığını ifade ederek “ne kadar birlikte olabilirsek o kadar daha güçlü oluruz. Eğer hep beraber olursak, kendi havayolumuzu da yaratmamız mümkün olacaktır” dedi.

“Direk uçuşu zorlamamız gerekiyor” diye konuşan Çağıner, “Kıbrıs Türk halkı birlik olursa kendi milli havayolumuzu da kurabiliriz” dedi. Hükümet yetkilileri ile milli hava yolu konusunda birtakım çalışmalar yaptıklarını ifade eden Çağıner, “burada bize en büyük destek yine halktan gelecektir. Eğer biz birlik olursak üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir şey yoktur” ifadelerini kullandı.

318
Okunma