Çin'li j&j Suriye'de iki otel açacak

Çin'in en büyük gruplarından, devlet şirketi Jin Jiang International Holdings (J&J)'nin satın aldığı Fransa merkezli Louvre Hotel Group, Suriye'nin başkenti Şam'da Golden Tulip ve Royal Tulip markalarıyla iki otel açacak.

Amerika’nın yıllardır saldılarına maruz olan ülkelerden Suriye ve Vanezuella’da beklenenin tersine turizm gelişiyor.

 

Vanezuella’nın Türkiye Büyükelçisi hafta içinde yaptığı açıklamada Türkiye üzerinden turizmde atağa geçeceklerini söylerkken,

Çin’in en büyük şirketlerinden J&J grubu da Suriye’de iki otel açma kararı aldı.

 

Suriye, sekiz yıldır maruz kaldığı saldırılara karşın turizm alanıdaki çalışmalarını sürdürüyor.

 

Golden Tulip ve Royal Tulip

 

Suriye’nin bu çalışmaları kapsamında Çin’in devlete ait en büyük şirketlerinden Jin Jiang International Holdings (J&J) 2015 yılında satın aldığı Fransa merkezli Louvre Hotel Group bünyesindeki Golden Tulip ve Royal Tulip markalarınden iki otel açmak için Suriye ileanlaştı.

 

Louvre Group otelleri Suriyeli Nazha Investments Group (NIG) ile işletecek.

 

Financial Times'ın haberine göre Fransız şirket, özellikle ülkenin yeniden inşası sürecinde Şam'a dünyanın bir çok yerinden iş insanlarının gelmesini bekliyor. Bu sebeple güvenlik risklerine rağmen iç savaşın başladığı 2011'den bu yana Suriye'de yatırım yapan ilk uluslararası otel işletmecisi oldu. Louvre'un yerel ortağı Nazha Investments Group söz konusu otellerin yer alacağı binaların rehabilitasyonu için 19 milyon dolar harcadıklarını açıkladı.

 

İhtiyaç var

 

NIG ile ilk işbirliği anlaşmasını 3.5 yıl önce imzaladıklarını açıklayan Louvre Hotel Group Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Başkanı Amine Moukarzel, şu anda şehirde çok fazla 4 ve 5 yıldızlı otel bulunmaması nedeniyle yüksek doluluk oranları beklediklerini belirterek Louvre'un otellere 'Avrupalı genel müdürler' atayacağını ve personel alımı ve eğitiminden sorumlu olacaklarını söyledi.

Moukarzel "Zor dönemlerde uluslararası ziyaretçilerin misafir edilmesi gerekiyor. Şu anda diplomatlar ve yardım kuruluşu çalışanları Şam'da kalıyor. Gelecekte turistleri de ağırlayacağımızı düşünüyoruz" dedi.

 

Dünya genelinde 1.500 civarında otel işleten Louvre Hotel Group 2015 yılında Çin devlet şirketi Jin Jiang International Holdings tarafından satın alındı. Grubun Ortadoğu'da 67 oteli bulunuyor.

211
Okunma