Çağıner: Kuzey en az güney kadar güvenlidir

Kıbrıs Türk Otelciler Birliği Başkanı Dimağ Çağıner, Taşkent’e düşen füze ile ilgili açıklama yaptı. Çağıner KKTC’nin güvenli olduğuna dikkat çekti…

Kıbrıs Türk Otelciler Birliği Başkanı Dimağ Çağıner, Kuzey Kıbrıs’ın, en az Güney Kıbrıs kadar güvenli olduğunu belirtti.

Çağıner yaptığı yazılı açıklamada, yaşanan talihsiz füze olayın, diplomatik yolla çözümünün mümkün olduğunu belirterek, bu yönde başlayan girişimleri de memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.

Çağıner’in yazılı açıklaması şöyle:

“KKTC en az komşusu Güney Kıbrıs kadar güvenli. Yaşanan hadisenin büyütülerek servis edilmesi ülke turizmi için ilerleyen günlerde olumsuzlukları da beraberinde getirme ihtimali unutulmamalıdır. Kamuoyundan ve basınımızdan özellikle ricamız KKTC’nin savaşın bir parçasıymış gibi görülmemesi ve gösterilmemesidir.

Bu konudaki hassasiyetin ülkemizin en büyük sektörü halindeki turizmi olumsuz yönde etkilememesi en büyük dileğimiz ve arzumuzdur.

Bu konu hakkında gerekli uluslararası temasların yapılması ve tekrarlanmaması konusunda diplomasi yürütmemizin çok daha faydalı olacağını düşünmekteyiz.

Yaşanan bu üzücü hadisede kimsenin canının yanmaması en büyük tesellimiz olurken; ülke turizminin bu gelişmeden olumsuz yönde etkilenmemesi için gerekli hassasiyeti göstereceğinize inanıyorum.

Tüm halkımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyorum.

612
Okunma