Avrupa'nın en büyüklerinden TravelBird iflas etti

Online seyahat ve bilet satışı yapan TravelBird, satışlarını durdurdu.

Şimdiye kadar satın alınan seyahatlerin sigortalı oluşundan dolayı, müşteriler TravelBird'ün iflasına rağmen paralarını geri alabilecekler. Tourexpi'de yer alan habere göre, Travelbirld.de adlı web sitesinde iflasını duyuran Hollandalı şirket TravelBird, kararını şu şekilde açıkladı:

"Yeni finans kaynakları bulmanın imkansız olduğu anlaşıldığı için, TravelBird bugün online seyahat satışlarına son vermek zorunda kaldı. Bu andan itibaren TravelBird tarafından yeni seyahatler düzenlenmeyecektir.

Satışı yapılmış olan seyahatler SGR garantisi kapsamında

TravelBird SGR üyesi olduğu için TravelBird üzerinden satışı yapılmış olan seyahatler, SGR garantisi kapsamına girdiği için, TravelBird'den seyahat satın almış olan müşteriler, SGR tarafından aranarak bilgi verilecektir.

2010 yılında kurulan TravelBird, kurulduktan sonra hızlı bir şekilde büyüyerek 2018 yılının ilk yarısında karlı çalışmaya başladı. Fakat mevsimsel farklılardan dolayı son aylarda TravelBird'ün birlikte çalıştığı partner kuruluşlarına ödeme konusunda sıkıntılar yaşandı ve TravelBird ek finansman arayışına girdi. Aranan bu ek finansman ne yazık ki vaktinde bulunamadı.

Son sekiz yılda 7 milyondan fazla turisti tatile çıkardı

Son sekiz yılda 7 milyondan fazla turiste çoğunlukla özel ve kişisel seyahat tecrübelerini yaşatan TravelBird, kendisine güvenerek seyahat eden tüm kişilere son derece müteşekkir olduğunu belirtmek istiyor.

Aynı zamanda bünyemizde çalışan ve birlikte çalıştığımız yıllarda misafirlerimize büyük caba sarf etmiş olan, 310 çalışkan ve saygıdeğer eleman ve paydaşlarımıza da teşekkür etmeyi bir borç biliyoruz."

122
Okunma