AtlasGlobal'in ne kadar teminatı var, bilet paraları ödenecek mi?

"Yolcuların mağduriyetlerini gidermeye çalışacağız.”

Bakanlığın bütçesi üzerinde görüşmeler yapılan Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Cahit Turhan, AtlasGlobal ile ilgili soruya da cevap verdi. Turhan, AtlasGlobal'in teminat tutarının 500 bin dolar olduğunu açıkladı.

Hürriyet'te yer alan habere göre Bakan Turhan, sivil havacılık kurallarına göre uçuşlarını durduran, uçuşu durdurulan veya ruhsatı iptal edilen havayollarının SHGM’de mevcut olan teminatlarının nakde çevirilerek, yolcuların diğer havayollarıyla tarifeli seferler için 5 günlük, tarifesiz seferler için 10 günlük sürede taşınmasının mümkün olduğunu söyledi.

Turhan, AtlasGlobal’le ilgili soruya şu yanıtı verdi:

“Şu anda mağdur olanların mağduriyetlerini gidermeye öncelikli olarak yoğunlaştık onu halledeceğiz. Atlas’la ilgili onlarla da görüşüyoruz. Süreli olarak bu operasyonu durdurduklarını söylüyorlar. Görüşüp vaziyet alacağız. bizim için önemli olan yolcuların mağduriyetlerinin giderilmesi. Şu anda herhalde 500 bin dolar civarında teminatları var. Yolcuların mağduriyetlerini gidermeye çalışacağız.”

57
Okunma