Ataoğlu:Turist akışının hızlanması için güzel bir adım

Anadolujet; İstanbul ve Ankara’dan sonra Antalya, İzmir, Adana ve Gaziantep’ten de ülkemize sefer başlattı

Anadolujet; İstanbul ve Ankara’dan sonra Antalya, İzmir, Adana ve Gaziantep’ten de ülkemize sefer başlattı. Bu yeni şehirlerle sefer sayısını 44’ten 65’e yükselen şirket, İzmir ve Adana’dan haftada 7, Antalya’dan hafta 4, Gaziantep’ten haftada 3 sefer yapacak.

Antalya’dan bugün öğleden sonra gelen ilk sefer için Ercan Havalimanı VIP Salonu’nda açılış töreni düzenlendi.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, “Turist akışının hızlanması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Anadolujet’in hamlesi yerinde” şeklinde konuştu.

Ercan’daki törene, TC Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’nun yanı sıra, Ekonomi ve Enerji Bakanı Özdil Nami de katıldı.

YOLCULARA ÇİÇEKLİ, HALK DANSLI KARŞILAMA

Antalya’dan gelen 129 yolcu Ercan’da çiçeklerle karşılanırken Kıbrıs Halk Dansları ve Sanat Merkezi ekibi apronda halk dansları gösterisi sundu.

Basın Antalya’dan gelen ilk uçağı ve yolcuları görüntülerken, yolcular da kendileri için halk dansı yapan ekibi cep telefonlarıyla kayda aldı.

ATAOĞLU

Turizm ve Çevre Bakanı Ataoğlu da konuşmasında, turist sayısının arttığını, yatak sayısının 26 binlere taşındığını ifade ederek, Anadolu’dan turist akışının hızlanması için Anadolu Jet’in başlattığı yeni seferlerin güzel bir adım olduğunu söyledi.

Bakan Ataoğlu, Yeni Ercan havalimanının devreye girmesinin charter uçuşlar, tarifeli seferler ve büyük gövdeli uçakların ülkeye gelebilmesi için önemli olacağını kaydetti.
Ataoğlu, Türk Hava Yolları’nın ve ailesine kattığı Anadolujet’in kendileri için gurur kaynağı olduğunu da söyledi.

Anadolujet’in KKTC’ye ilk seferini 2008’de Hatay’dan başlattığını anımsatan Ataoğlu, son iki yıldır sadece Ankara ve İstanbul seferi olan şirketin ağına 4 sefer daha eklemesinin önemli olduğunu belirtti. Ataoğlu, şirketin bu atılımının uçak bilet fiyatlarına yansıyacağını da söyledi.

TÜRSAB ile yapılan işbirliğine, Anadolu’nun her ilinde KKTC ile ilgili yapmaya başladıkları tanıtımlara işaret eden Ataoğlu, “Anadolujet’in bu hamlesi yerinde” dedi.

Ataoğlu, TC Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına, TC Kültür ve Turizm Bakanına, TC Lefkoşa Büyükelçisine, THY ve Anadolujet yetkililerine teşekkür etti.

Konuşmaların ardından hat açılışıyla ilgili sembolik kurdele kesimi yapıldı, ardından da pasta kesildi.

 

204
Okunma