Antalya’da 2022 turizm sezonu hızlı başladı

Antalya’ya 2 günde 565 uçakla, 115 bin turist geldi.

iki günde 115 bin kişinin gelmesi hem Türkiye, hem dünya turizmi için önemli bir gösterge olduğunu belirten turizmci Recep Yavuz, hafta sonu Antalya’ya her 4 dakikada bir uçağın indiğini belirtti.

İşte turizmci Recep Yavuz’un “ANTALYA SEZONA BAŞLADI…” başlıklı yazısı…

“İki gündür Antalya semalarındaki hareketlilik dikkatinizi çekmiştir. İki günde 565 uçuşla 115 bin turist Antalya’ya geliyor. Paskalya, yortu tatillerinin sona ermesi ile başlayan bu hareketlilik yaz sezonuna adım atmanın ilk göstergesi.

11 Haziran cumartesi yaşanan yoğunluk bana 2019 yılını hatırlattı.

Her 4 dakikada bir uçak Antalya’ya alçaldı.

  • Almanya’dan 68 uçuş,
  • Rusya’dan 58 uçuş,
  • Polonya’dan 42,
  • İngiltere’den 34 uçuş gerçekleşti.
  • Çoğu Avrupa’dan olmak üzere 38 ülkeden turist geldi.

Hafta sonu Rusya’dan 25 bin, Almanya’dan 28 bin tatilci geldi

İki günü birlikte alırsak sadece hafta sonu Rusya’dan 25 bin, Almanya’dan 28 bin tatilci sezonun bu en hesaplı dönemini değerlendirmek üzere tatile geliyor.

Yaptırımlar kalktı, talep patladı

Pandemi henüz bitiyor, yasaklar yeni yeni kalkmaya başladı, Kuzeyde savaş devam ediyor. Yakıt fiyatları, yaptırımlar turizmin kimyasını değiştirmişken iki günde 115 bin kişinin gelmesi hem Türkiye, hem dünya turizmi için önemli bir gösterge. 2,5 yıldır bastırılmış tatil arzusu bir patlamaya doğru gidiyor.

Tatil tüm insanlık için bir terapi olacak

Ekonomisi pandemi ve savaştan etkilenmeyen tek bir ülke yok iken insanların şartlarını zorlayıp kendilerini başka dünyalara atmaları insanlara bir terapi olacak.”

2.5b
Okunma