Alplerin eteklerindeki Reutte

Reutte, Avusturya'nın Tirol kentine bağlı, Allgau Alpleri'nin eteklerinde doğal güzellikleriyle büyüleyen şirin bir kasaba. Nüfusu 6.300 olan kasaba, Lech Nehri'nin kıyısında yer alıyor ve yerleşim geçmişi 13. yüzyıla kadar gidiyor. Alplerin doyumsuz manzarası, bahar ve yaz aylarıyla yeşile bürünen doğası, çevresinde bulunan dağ gölleri kasabayı cazibe merkezine dönüştürmeye yetiyor.

Yaklaşık 1000 metre yüksekliğindeki Heitwangersee ve Plansee gölleri, rüzgar sörfçüleri, kano tutkunları ve balıkçılar için ideal ortam sunuyor. Göller bölgesindeki yürüyüş ve bisiklet yolları da doğa tutkunlarını hayli tatmin edecek oksijen ve manzaraya sahip.

Kasabayı ünlü kılan diğer bir özellik de yerel sanatçı Johann Jakob Zeiller tarafından boyanmış, ayrıntılı fresklere sahip evler. Reutte'de bir asırı deviren çok sayıda ev mevcut.

Kasaba halkı tarım, hayvancılık ve turizm potansiyelinden dolayı restoran, pansiyon, kafe ve hediyelik eşya dükkanı gibi küçük işletmelerden gelirlerini sağlıyor.

Lezzet tutkunları şayet hamur işlerine düşkün iseler Reutte'de çok mutlu olacaklar. Çünkü kasaba fırınlarıyla da ünlü. Haftada bir gün kurulan çiftçi pazarında da yerel lezzetleri tatmak mümkün.

 

 

341
Okunma