Almanya'da seyahat talebi hızlı toparlanıyor

Alman Hava Taşımacılığı Birliği, hava yolu seyahatlerine dönük talepte güçlü bir toparlanma olduğunu açıkladı.

Alman Hava Taşımacılığı Birliğinin (BDL), raporuna göre, ülkede hava yolu seyahatlerine dönük talepte güçlü bir toparlanma yaşanıyor. 27 Mart'ta geçilen yaz uçuş tarifesinde ise kapasiteler pandemi öncesi seviyeye yaklaşmış durumda.

"Pandemi öncesi dönemdeki uçuş kapasitesine yaklaşıyoruz" diyen BDL Başkanı Matthias von Randow, giderek daha fazla destinasyonun ulaşılabilir hale geldiğini, bu nedenle hava yolu yolcuğu talebi güçlü bir şekilde artıyor." ifadelerini kullandı.

Hava yolu şirketleri önemli riskler alıyor

Alman iş ve turizm dergisi fvw'de yer alan habere göre, neredeyse bir aydır devam eden Ukrayna savaşı ve dünya çapında dört nala giden korona vakalarına rağmen bir dizi yeni uçuş başlatan hava yolu şirketleri önemli riskler alıyor.

Alman hava yolu şirketlerinin 2021 yılında Almanya'daki havalimanlarından 77 milyon koltuk sunduğunu ve bunun 2019'un yüzde 43'üne denk geldiğin açıklayan BDL, Alman hava yolu şirketlerinin bu yıl 153,7 milyon koltuk planladığını ve bunun 2019'un yüzde 85'ine denk geldiğini ifade etti.

Bölgelere göre durum

Alman hava yolu şirketlerinin ülkedeki havalimanlarında yaptıkları uçuş planlamalarına göre bu yaz Kuzey Amerika destinasyonlarında pandemi öncesinin yüzde 90'ına ulaşılacak. Bu oran, Avrupa destinasyonları için yüzde 89, Afrika için yüzde 84, Orta Doğu için yüzde 83 ve Latin Amerika için yüzde 79 açıklandı.


1.0b
Okunma