Aktunç: Turizm Bir Yerden Başlamalıydı

Turizm Bakanlığı Müsteşarı Serhan Aktunç, kapalı devre turizm sistemi kapsamında 1300 kişinin istihdam edildiğini ve 5 bin kişinin bu sistemden ekmek yediğini ifade etti. Aktunç, 'Bir yerden başlamamız gerekiyordu' dedi

Turizm Bakanlığı Müsteşarı Serhan Aktunç, kapalı devre turizm sistemi kapsamında 1300 kişinin istihdam edildiğini ve 5 bin kişinin bu sistemden ekmek yediğini ifade etti. Aktunç, 'Bir yerden başlamamız gerekiyordu' dedi

Turizm ve Çevre Bakanlığı Müsteşarı Serhan Aktunç, kapalı devre turizm sistemi kapsamında 1300 kişinin istihdam edildiğini ve 4 bin ile 5 bin kişinin bu sistemden ekmek yediğini ifade etti. Aktunç, 'Bir yerden de başlamamız gerekiyordu...' dedi.
Turizm ve Çevre Bakanlığı Müsteşarı Serhan Aktunç, kapalı devre turizmindeki son durum hakkında açıklamalarda bulundu.

Aktunç, kapalı devre sistemi kapsamında 1300 kişinin istihdam edildiğini ifade ederek, bu kişilerin ailelerinin de göz önüne alındığında 4 bin ile 5 bin kişinin bu sistemden ekmek yediğini dile getirdi. Aktunç, 'Bir yerden de başlamamız gerekiyordu... Düşüncemiz, en azından bu otellerde yerli üreticimiz ekmeğini, sütünü satsın, bir döngü olsun...' diye konuştu.

Şu anda sistemin yerel halka zarar vermeyecek şekilde işlediğini belirten Aktunç, halk sağlığının en üst düzeyde gözetildiğini ifade etti.

'ÜST KOMİTE İZİN VERİRSE; MAYIS SONU - HAZİRAN ORTASI HEDEFİMİZ, 'ÇİFT AŞI - ÇİFT PCR' UYGULAMASI'

Çift Koronavirüs aşısı ve çift PCR’la beraber Mayıs ayı ortası veya sonuna doğru ülkeye getirilmesi konusunda da çalışmaların olduğunu ifade eden Aktunç, Sağlık Bakanlığı ve Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin önerileri doğrultusunda ilerlediklerinin de altını çizdi.

'TURİZMİN ALTYAPISINI HAZIRLAMAYA ÇALIŞIYORUZ'

Üst Komite’nin bu turizm şekline izin vermesi durumunda çalışmaların yapılacağını aktaran Serhan Aktunç, “Altyapıları hazırlamak konusunda onlarla iş birliği içerisindeyiz. Halk sağlığını en üst planda tutarak, turizmin altyapısını hazırlamaya çalışıyoruz” dedi.

Şu anda yerel vakaların artışta olması nedeniyle iç turizmde açılımın sağlanamadığını ifade eden Müsteşar Aktunç, Koronavirüs aşılarıyla beraber toplumun da biraz sakinleşmesiyle Mayıs sonu Haziran ortasında halkın yüzde 50-60’ının aşılanmasıyla ekonominin ve esnafın önünü açma düşüncesi içerisinde olduklarına dikkat çekti.

115
Okunma