ABTA 2023 Seyahat Konvansiyonu Bodrum’da yapılacak

İngiltere’nin turizm örgütlerinden ABTA’nın 2023 Seyahat Konvansiyonu Bodrum’da yapılacak.

İngiltere’nin turizm örgütlerinden ABTA’nın 2023 Seyahat Konvansiyonu Bodrum’da yapılacak. Kongre, 30 Ekim – 1 Kasım 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Toplantı, 2012’de Antalya ve 1996’da İstanbul’da yapılmıştı.

Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı’nın (TGA) ev sahibi olduğu 2023 toplantısı Bodrum’da bulunan Lujo Otel’de gerçekleşecek.

ABTA İcra Kurulu Başkanı Mark Tanzer açıklamasında şunları söyledi:

“Bodrum’un 2023 Seyahat Konvansiyonu’na ev sahipliği yapacak olmasından dolayı heyecanlıyım. Bu harika tatil beldesi çok sevilen bir destinasyondur ve eminim popülaritesi artmaya devam edecektir. Lujo Hotel, olay yerine yeni gelen harika bir otel ve delegelerimizin deneyimlemekten keyif alacağını bildiğim bir otel.

Bodrum, ABTA’nın Seyahat Konvansiyonu’na ilk kez ev sahipliği yapacak, ancak etkinlik tarihimizde üçüncü kez Türkiye’yi ziyaret edeceğiz, bu da bu ülkenin İngiltere’deki tatilcilerin kalbini ne kadar fethettiğini gösteriyor. TGA’dan son derece etkileyici ve ayrıntılı bir teklifti ve 2023 için harika bir Kongre bekleniyor. Ev sahiplerine bizi bir kez daha ağırladıkları için teşekkür etmek istiyorum.”

Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı Genel Müdürü Yalçın Lokmanhekim, turizmdatabank'ta yer alan habere göre, şunları söyledi:

“Türkiye, 2023 yılında ABTA’nın prestijli Seyahat Konvansiyonu’na Bodrum’da ev sahipliği yapmak üzere seçilmekten onur duymaktadır. İngiltere, Türkiye için stratejik öneme sahip bir pazardır.

Bodrum, İngiliz ziyaretçiler için çok popüler bir Türkiye destinasyonudur ve Birleşik Krallık’taki havaalanlarından çok çeşitli uçuşlarla kolayca erişilebilir. Birçok çarpıcı plajı, harika mutfağı, bol alışverişi sunar ve tarihle iç içedir. Gelecek yıl İngiltere seyahat endüstrisinden temsilcileri Bodrum’da ağırlamayı dört gözle bekliyoruz.”

1.5b
Okunma