340 kişilik turist gemisi KKTC'ye gelecek

4'lü Koalisyon döneminde atılan adımlar sonuç verdi, turistleri günü birlik ziyaret için adaya getirecek Antalya-Girne gemi seferleri için geri sayım başladı

 

4’lü Koalisyon Hükümeti döneminde çalışmaları başlayan Antalya-Girne gemi seferleri, 1 Temmuz itibariyle hayata geçiyor.

Haftanın 7 günü yapılacak seferlerde 340 kişilik turist gemisi, taşıdığı turist kafilesi ile Girne’ye gelecek.  Sabah saatlerinde adaya gelecek gemi, akşam saatlerinde ayrılacak.

Turizm Eski Bakanı, DP Milletvekili Fikri Ataoğlu, yeni düzenleme ile turizme ciddi katma değer sağlanacağını söyledi.

Gemi seferleriyle ilgili YENİDÜZEN’e konuşan Ataoğlu, “Adaya gelecek kişiler, yalnızca Girne’ye değil, Mağusa ve Lefkoşa’ya da gidebilecek” dedi.

Turizm Eski Bakanı, DP Milletvekili Fikri Ataoğlu:

“Turizm adına önemli adım”

Turizm Eski Bakanı, DP Milletvekili Fikri Ataoğlu, 2018 Nisan ayında çalışmaları başlayan Antalya-Girne gemi seferlerinin 1 Temmuz itibariyle hayata geçecek olmasını turizm adına önemli bir adım olarak değerlendirdi.

Ataoğlu, bu konuyla ilgili Antalya yanı sıra Almanya-Berlin Fuarı’nda da görüşmeler yaptıklarını hatırlattı.

O dönemde gemi ile ilgili bir takım sıkıntılar yaşandığını, bu nedenle TC Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile 2-3 kez bir araya geldiklerini de kaydeden Ataoğlu, uygulamanın 1 Temmuz itibariyle hayata geçeceğini belirtti.

Haberin devamı için ...

http://www.yeniduzen.com/haftanin-7-gunu-340-kisilik-turist-gemisi-gelecek-116051h.htm

Kaynak: YENİDÜZEN -Ayşe GÜLER

299
Okunma