189 kişilik tatil deneyi başladı

Hollanda hükümetinin korona kısıtlamalarının ne ölçüde gevşetilebileceğini tespit etmek için geliştirdiği tatil deneyine katılan 189 kişi dün ünlü adaya ulaştı.

Hollanda hükümetinin korona kısıtlamalarının ne ölçüde gevşetilebileceğini tespit etmek için geliştirdiği tatil deneyine katılan 189 kişi dün ünlü adaya ulaştı.

Hollanda hükümetinin korona kısıtlamalarının ne ölçüde gevşetilebileceğini tespit etmek için geliştirdiği tatil deneyine katılan 189 Hollanda vatandaşı dün Yunanistan'a ulaştı.

Hollanda’dan yaklaşık 200 kişilik bir turist kafilesi Rodos adasına ulaştı. Hollanda ve Yunanistan arasında yapılan turizm deneyine 189 Hollanda vatandaşı katıldı.

25 bin Hollandalı başvurdu

Yaklaşık 25.000 Hollandalının başvurduğu Covid-19 deneyinde 189 insan Yunanistan’ın Rodos adasına gitti. Turistler 5 yıldızlı “her şey dahil” otelde kalacak. Bu kişilerin otelden çıkmasının kesin yasaklandığı belirtilirken, bu sistemin corona virüsü salgını döneminde turizmin yeni şekli olacağı belirtildi.

Hollanda medyasına konuşan gönüllülerden Amy Smulders NOS Radio 1 Journaal’a konuştu. Smulders, “Bu seyahate başlamadan önce bazı gereklilikler vardı. Cumartesi günü ilk testi olduk ve yakında ikinci testi de olacağız. Ayrıca günlük anketler doldurmak zorundayız ve davranışlarımızı da takip ediyorlar” dedi.

Yaşları 18-70 arasında değişen katılımcıların 5 yıldızlı Mitsis Grand Hotel’de kalacağı açıklanırken, bu pilot programı büyük bir tartışma yarattı. Sosyal medyada bazı kullanıcılar, “Parayla hapishaneye gitmek gibi” yorumunu yaparken, Akdeniz ve Ege’de denize girememenin büyük bir kayıp olduğunu söyleyenler de çıktı.(turizmajansı)

180
Okunma